Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11772
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Autobusy MZK zbyt drogie dla Piechowic

Piątek, 31 maja 2013, 13:02
Aktualizacja: 13:30
Autor: Mea
Władze Piechowic planują zmniejszenie liczby kursów weekendowych autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Korzystając z usług innych przewoźników zaoszczędzimy miejskie pieniądze – powiedział Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Piechowice rocznie wydają prawie 690 tys. zł na komunikację miejską. – Ponieważ wzrosła opłata za tzw. wozokilometr w jeleniogórskim MZK szukamy oszczędności. Przez Piechowice jeździ autobus PKS do Szklarskiej Poręby, więc wygospodarowanie kilku dodatkowych kursów np. w weekendy, może kosztować mniej, niż płacimy do tej pory. Dopiero jednak prowadzimy rozmowy z PKS-em, który może mieć konkurencyjne ceny wobec MZK oraz z innymi przewoźnikami działającymi w powiecie jeleniogórskim – powiedział burmistrz.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie, na które przyjechało część przewoźników z regionu odbyło się w ramach posiedzenia Komisji ds. Komunalnych Rolnych i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piechowice.

- Mieszkańcy Michałowic, Piastowa-Pakoszowa i Górzyńca mogą być spokojni, bo zastanawiamy się jedynie nad zmianami na trasie Jelenia Góra, a centrum Piechowic linii 9, 15 i 13. W weekendy często te autobusy jeżdżą puste. Obecnie rozpoczęliśmy debatę. W tej kwestii i do końca roku szkolnego nie przewidujemy żadnych zmian. Podczas wakacji chcemy spróbować innych rozwiązań w weekendy i zobaczymy, czy przyniosą oszczędności. Natomiast możliwe, że od września lub października nastąpią zmiany na trasie Jelenia Góra-Piechowice – mówił Witold Rudolf.

Firma PKS podczas spotkania przedstawiła koncepcję zwiększenia liczby przystanków na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba, uwzględniając Piechowice np. przystanek koło kościoła.

Warto dodać, że od jesieni połączenie z osiedlami Michałowice, Piastów-Pakoszów oraz Górzyniec będzie łatwiejsze dzięki uruchomieniu linii kolejowej na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. To może spowodować powstanie nowych linii przewozowych, nie tylko w obrębie Piechowic.

Burmistrz planuje kolejne spotkania i rozmowy z przewoźnikami w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2219
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group