Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9465
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Autobusy MZK zbyt drogie dla Piechowic

Wiadomości: Region
Piątek, 31 maja 2013, 13:02
Aktualizacja: 13:30
Autor: Mea
Władze Piechowic planują zmniejszenie liczby kursów weekendowych autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Korzystając z usług innych przewoźników zaoszczędzimy miejskie pieniądze – powiedział Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Piechowice rocznie wydają prawie 690 tys. zł na komunikację miejską. – Ponieważ wzrosła opłata za tzw. wozokilometr w jeleniogórskim MZK szukamy oszczędności. Przez Piechowice jeździ autobus PKS do Szklarskiej Poręby, więc wygospodarowanie kilku dodatkowych kursów np. w weekendy, może kosztować mniej, niż płacimy do tej pory. Dopiero jednak prowadzimy rozmowy z PKS-em, który może mieć konkurencyjne ceny wobec MZK oraz z innymi przewoźnikami działającymi w powiecie jeleniogórskim – powiedział burmistrz.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie, na które przyjechało część przewoźników z regionu odbyło się w ramach posiedzenia Komisji ds. Komunalnych Rolnych i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piechowice.

- Mieszkańcy Michałowic, Piastowa-Pakoszowa i Górzyńca mogą być spokojni, bo zastanawiamy się jedynie nad zmianami na trasie Jelenia Góra, a centrum Piechowic linii 9, 15 i 13. W weekendy często te autobusy jeżdżą puste. Obecnie rozpoczęliśmy debatę. W tej kwestii i do końca roku szkolnego nie przewidujemy żadnych zmian. Podczas wakacji chcemy spróbować innych rozwiązań w weekendy i zobaczymy, czy przyniosą oszczędności. Natomiast możliwe, że od września lub października nastąpią zmiany na trasie Jelenia Góra-Piechowice – mówił Witold Rudolf.

Firma PKS podczas spotkania przedstawiła koncepcję zwiększenia liczby przystanków na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba, uwzględniając Piechowice np. przystanek koło kościoła.

Warto dodać, że od jesieni połączenie z osiedlami Michałowice, Piastów-Pakoszów oraz Górzyniec będzie łatwiejsze dzięki uruchomieniu linii kolejowej na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. To może spowodować powstanie nowych linii przewozowych, nie tylko w obrębie Piechowic.

Burmistrz planuje kolejne spotkania i rozmowy z przewoźnikami w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 31-05-2013 13:34
Podcieranie pupy szkłem nigdy się nie sprawdza.
~ 31-05-2013 13:36
no i zaczynają rezultaty podwyżek cen mzk - chytry 2 razy traci
~ 31-05-2013 13:58
kilka razy jechałem z Jeleniej Góry do Piechowic prywatnym busem. Dużo szybciej, przyjemniej i taniej.
~Czemu? 31-05-2013 14:11
Niedługo inni też zrezygnują z usług MZK. Co Pan na to Panie Prezydencie?
~podróżny 31-05-2013 15:50
Dlaczego nie ma żadnego autobusu z Piechowic, który umożliwiałby dojazd do Jeleniej Góry na pierwszy pociąg do Wrocławia o godz. 5:19? Perwsza "9" przyjeżdża na dworzec PKP w Jeleniej Górze kilka minut po odjeździe tego pociągu. Czy tak trudno przyśpieszyć odjazd tego autobusu o kilka minut i skomunikować go z pociągiem? Powiem więcej: nawet z Cieplic nie da się dojechać na ten pociąg żadnym autobusem, tymczasem od czerwca o tej porze będą odjeżdżać z Jeleniej Góry już dwa pociągi, bowiem również pierwszy pociąg do Wrocławia przez Zgorzelec będzie odjeżdżał 20 minut wcześniej, tj. o 5:22. Na żaden z tych pociągów nie da się dojechać komunikacją publiczną, bowiem pierwsze autobusy wszystkich linii zjeżdżają na dworzec PKP kilka minut po 5:20.
~podróżny 31-05-2013 15:53
Cd. Jeśli tak wyglądają skomunikowania wg MZK i troska o pasażera to niech dyrektor MZK nie dziwi się, że autobusy jeżdżą puste. Może by Jelonka zainteresowała się to sprawą? To skandal, że MZK nie pomyślało o choćby jednym autobusie, którym można by było dojechać na dwa pierwsze pociągi odjeżdżające z J.G. w dwóch najpopularniejszych kierunkach!
~ 31-05-2013 16:19
Przecież pijana patologia z Piechowic przyzwyczajona do darmowych podróży autobusami MZK. Szczególnie ten kurs po 22 przez Michałowice. U prywatnych i PKS trzeba będzie płacić.
~FAKTY 31-05-2013 19:16
Powiem wam że ta 9 powinny być skrócone kursy naco komu
~do ~FAKTY 31-05-2013 19:32
Szanowny panie kartografie z "Planu" - bezcelowe twoje zabiegi, do Miłkowa i tak jej nie puszczą.
~z Michałowic 31-05-2013 20:02
"...połączenie z osiedlami Michałowice, Piastów-Pakoszów oraz Górzyniec będzie łatwiejsze dzięki uruchomieniu linii kolejowej na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba..." Wow, a ciekawe gdzież to będzie ta stacja kolejowa w Michałowicach :))) - Mea czasem trzeba pomyśleć zanim się coś napisze...
~zezowaty 31-05-2013 20:03
W MZK siedzą sami zezowaci i nie widzą swojego czubka nosa więc nie ma czego się dziwić.
~dialog 31-05-2013 20:48
a może by tak zmniejszyć kadrę w mzk bierzmy przykład z Bolesławca jak mała kadra tam pracuje może trzeba poruszyć ten temat z prezydentem Zawiłą,a nie zabierać nam pasażerom kursy 9,powiem tak jak zabrane zostaną kursy 9 to zapraszamy Pana Burmistrza Piechowic aby do pracy dojeżdzał komunikacją tak jak My tracimy na to trzy godziny dziennie,sprzedac autko oddać pieniązki na cel charytatywny ruszyć "dupkę"z posadki i pokazać jak to się jeżdzi PKS-em lub pociągiem do Michałowic tylko w Michałowicach pilnować stacji bo można ją minąć...oj p.Burmistrzu to Pan nie wie czy w Michałowicach jest stacja PKP WSTYD!ale to tak jest jak wydaje się decyzje zza biurka!
~ 31-05-2013 21:56
Od kiedy p. Wozniak nie bedziemy płacili za te p. MZK.Bezpłatnie już jezdzi sie w Żorach ,przymierzają sie Piekary i Mysłowice,ruszyc ta czapą nalezy.Prazycie pupy i darmo bieżecie kasiorę ,za nic nie robienie.
~ 1-06-2013 0:42
E w tym ich MZK mają tam takiego siwego od zatrudnienia zapomniałem na Ch się nazywa?pracuje jeszcze z ,,polsportu,,
~MaćkoPL 1-06-2013 1:41
Niech nasi geniusze z ratusza przyłączą do Jelonki jeszcze Starą Kamienicę, Wleń, Szklarską Porębę i wszystkie wioski aż pod Świerzawę i Bolków, to napewno poprawi opłacalność MZK i pomoże im ogarnąć sytuację.:) Jak te biedne komuszki mają sprawnie skomunikować miasto, które z jednego końca na drugi ma już tyle, co metro warszawskie(!) mając jedną zajezdnię i dostając 1 nowy autobus co 5 lat. Założę się, że jedyne opłacalne linie to te jadące na zabobrze, bo przecież reszta przez większość trasy wozi pszczoły luzem po opłotkach i wioskach. Trzeba mieć gest, żeby ganiać kilka razy dziennie pełnowymiarowe autobusy po 3 ludzi z Wrzeszczyna, Siedlęcina, Borowic, Dziwiszowa itp. Dziwię się, że to w ogóle jeszcze jakoś funkcjonuje.
~dialog 1-06-2013 7:43
Słuchajcie do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem a nie z dumą bo ja tu rządzę-w Wojcieszycach tez zabrano kursy MZK dano Krychę i co ludzie na nogach do Cieplic na 7 i inne kursy na 7 rano do szpitala nie mają jak dojechać do pracy a jakie ceny biletów tego Pan Burmistrz nie wziął pod uwagę?no poco!NIe dopuszczajmy do tego aby nam zabrano 9!!!w każdej wsi jest potrzebny autobus mzk ale trzeba podejść do tego z rozsądkiem!Pamiętajcie nasz Pan Burmistrz wydaje decyzje zza biurka-jest pani w Piechowicach która zniszczyła swoje mieszkanie i dostała nie tak dawno następne-a gdzie ci którzy wynajmują czekają w kolejce?Wstyd PANIE BURMISTRZU!!!niech w następnym mieszkaniu odetną prad gaz itp,a co!?
~ddd 1-06-2013 8:05
zaoszczędzi miasto a mieszkancy dostaną po kieszeni bo prywaciaże nie dadzą zniżek rmerytą czy dziecią
~molo 1-06-2013 11:55
Kadrę w Urzędzie Miasta Piechowice też można by zmniejszyć nie tylko w MZK i ile już zaoszczędzimy?tylko pomyśleć a nie cieszyć się że wygrałem kadencję-a może to ostatnia?!
~taka prawda 1-06-2013 15:28
Bilet na MZK z Piechowic do Jeleniej Góry: 4,80 zł. Bilet na PKS: 6 zł. Dodatkowo MZK ma bilety ulgowe dla uczniów, studentów etc. Dla pana burmistrza może i będzie taniej zatrudnienie PKS-u, ale dla mieszkańców nie. Konieczność całego dofinansowania dla przewoźnika spadnie z samorządu na barki mieszkańców.
~faktozaur 1-06-2013 18:41
... no i jak zwykle dwa może trzy wpisy są przemyślane , reszta to chaotyczny bełkot sfrustrowanych malkontentów. Do Jeżowa Sud. miało jeździć "Roko-koko" zamiast jedynki MZK, z Roko zostało tylko koko, czyli piejo kury piejo , bo poniżej ceny MZK nikomu się nie opłaci a powyżej, mieszkańcy nie pojadą, do Karpnik jak pojechało 33 to wszyscy szczęśliwi, bo jak prywaciarzowi się przydarzy awaria to podmiana szybko nie przyjedzie lub w ogóle nie przyjedzie, w Wojcieszycach ludziska chodzą na piechtę na Orle na 7kę. Już widzę jak matka z wózkiem będzie upychać się do busika z Roko gdzie siedząc nie ma miejsca na kolana, a stojąc trzeba przyjąć pozycję wymuszoną w skłonie, hihihi.. podobnie z wózkiem inwalidzkim. Ale to może dobrze zrobi miejscowej patologii, skończy się jazda na gapę
~faktozaur 1-06-2013 18:44
... no i te propozycje o redukcji kadry przy zachowaniu kursów, no paranoja, tzn. , że trzy autobusy powinien prowadzić jeden kierowca, ciekawy pomysł, w końcu w czasach kryzysu trzeba oszczędzać
~molo 1-06-2013 18:53
FAKTOZAUR wiesz co to jest redukcja kadry bo chyba nie zrozumiałeś o co chodzi?chodzi o pracowników pracujących w biurze!tą ilość osób trzeba zredukować!
~Faktozaur 2-06-2013 15:55
"Molo" ja zrozumiałem, masz zaburzenia percepcji, przypomnę "a może by tak zmniejszyć kadrę w mzk bierzmy przykład z Bolesławca " a więc kadra to ogół pracowników, dopiero rozróżnienie , kadra kierownicza np. itp. to by było wiadomo o kogo chodzi...
~molo 2-06-2013 18:09
cały czas chodzi mi o kadrę biurową może i żle to ujełam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group