Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6256
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce/Harrachov: Austriacy, Norwegowie i Francuzi dominowali w kombinacji norweskiej

Wtorek, 2 marca 2010, 12:25
Aktualizacja: Środa, 3 marca 2010, 12:21
Autor: arec
Jakuszyce/Harrachov: Austriacy, Norwegowie i Francuzi dominowali w kombinacji norweskiej
Fot. Referat Promocji Karpacza
W miniony weekend odbył się Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej Gundersen. Zawody pierwotnie miały odbyć się w Karpaczu, ale w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi delegat techniczny podjął decyzję o przeniesieniu konkursu do Jakuszyc i Harrachowa. Na skoczni „Orlinek” odbył się trening przed zawodami.

Po pierwszej serii skoków prowadził Austriak Dominik Dier przed Norwegiem Thomasem Kjelbotnem i Johannesem Weissem. Najlepszy z Polaków, Tomasz Pochwała był jedenasty. Po drugiej serii prowadził Francuz David Viry przed Norwegiem Haavardem Klemetsenem i Johannesem Weissem. Tomasz Pochwała poprawił pozycję o trzy oczka.

Na trasie biegowej jako pierwszy wystartował Viry, a za nim pozostali zawodnicy według kolejności jaką uzyskali na skoczni. Jeden punkt straty w skokach skutkował piętnastoma sekundami straty w biegu. Sobotnią rywalizację biegową wygrał Austriak Tomaz Druml, drugi był Francuz Nicolas Martin a trzeci Norweg Haavard Klemetsen. Tomasz Pochwała ukończył bieg na piętnastej pozycji.

W niedzielę ponownie zwyciężył Druml, drugi był Klemetsen, a trzeci Francuz Florian Pinel. Tomasz Pochwała zajął jedenaste miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group