Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14415
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

40. Rajd Świdnicki Krause: Asterix Rally Team wygrywa 40. Rajd Świdnicki Krause

Czwartek, 26 kwietnia 2012, 0:01
Aktualizacja: 0:03
Autor: MDvR
40. Rajd Świdnicki Krause: Asterix Rally Team wygrywa 40. Rajd Świdnicki Krause
Fot. użyczone
40. Rajd Świdnicki Krause, który w tym roku stanowił drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był także niezwykle ekscytującą areną zmagań załóg walczących o zwycięstwo w klasie HR.

Po czternastu wymagających odcinkach specjalnych rozgrywanych w różnych warunkach pogodowych załodze Arkadiusz Urbanowicz/Adam Jaros udało się pojawić na mecie zlokalizowanej na świdnickim rynku, jako zwycięzcy klasy HR.

Po pierwszym dniu, gdzie żółte BMW M3 pewnie znajdowało się na pierwszym miejscu w klasie, drugiego dnia można było kontrolować tempo i na mecie pojawić się o 5,2 sekundy przed najgroźniejszym rywalem korzystającym z bliźniaczej rajdówki. Załodze udało się także zgarnąć 42 punkty do klasyfikacji sezonu za wygranie pierwszego etapu i klasyfikacji generalnej oraz drugie miejsce na trasie drugiego etapu.

40. Rajd Świdnicki mogę określić tylko w jeden sposób. Był bardzo udany dla nas. Po pierwsze udało nam się zająć pierwsze miejsce w naszej klasie po naprawdę zaciętej walce ze Sławkiem i Michałem w podobnym samochodzie, ale też wreszcie po dłuższym czasie zobaczyliśmy metę rajdu i to z wysokości rampy a nie z perspektywy “przymusowego kibica”. Poza tym nawinęliśmy na koła sporo kilometrów oesowych, w rajdzie, który przez chyba wszystkich kierowców jest lubiany i jednocześnie określany, jako bardzo wymagający. Rajd zaoferował nam zabawę na nawierzchni równej jak stół jak i na czymś, co gdybym określił wprost to cenzura i tak by to wycięła oraz piękne, wąskie partie, co prawda okrutnie “zasyfione”, ale osobiście uważam, że to element, który odróżnia rajdy od zabawy w wyścigi. Z technicznego punktu widzenia, ten rajd był nowością, ponieważ nasz samochód dostał wreszcie zawieszenie z prawdziwego zdarzenia, z którego jestem okrutnie zadowolony. Teraz już tylko ode mnie zależy, w którą stronę auto skręci, wcześniej to była loteria. Jednym zdaniem, podobało nam się i to bardzo.

Oczywiste jest, że to nie tylko sama załoga decyduje o wyniku na mecie, więc z tego miejsca bardzo dziękuję przede wszystkim chłopakom z Auto-Serwis Garage z Jeleniej Góry za bardzo dobre przygotowanie i opiekę nad rajdówką. Bez ich pracy nie ma mowy o szybkiej jeździe. Również dziękuję wszystkim ich żonom i dziewczynom za cierpliwość i wsparcie. Podziękowania należą się także naszym znajomym i nieznajomym kibicom. Bardzo miło jest słyszeć, że i oni są zadowoleni z wyniku, ale szczególne pozdrowienia przeznaczam dla Kacpra i Alicji za przywitanie nas na mecie oesu Kamionki-Sokolec. Po waszej akcji chyba urosłem ze dwa centymetry – wyznał Arkadiusz Urbanowicz.

– Dość udanie rozpoczęliśmy sezon, bo jak inaczej nazwać zwycięstwo w klasie HR. Najbardziej cieszy mnie jednak walka, jaka wywiązała się podczas ostatniej pętli. Wprawdzie sami sobie byliśmy winni tej pełnej emocji końcówki, ponieważ bardzo łatwo roztrwoniliśmy 34-sekundową przewagę z pierwszego etapu. Jednak "męska" rozmowa, którą przeprowadziliśmy na serwisie pozwoliła nam przyśpieszyć i wjechać na rampę na świdnickim rynku na pierwszym miejscu. Nie byłoby to możliwe bez naszej ekipy technicznej z Auto Serwis Garage. Chłopaki włożyli naprawdę wiele serca i ciężkiej pracy, aby nasz samochód bezproblemowo przejechał cały rajd. Wielkie, wielkie słowa uznania dla ich pracy. Dziękujemy też władzom gminy Paszowice, mieszkańcom Nowej Wsi Wielkiej oraz Nadleśnictwu Jawor za możliwość przygotowania się do tego rajdu, co jak widać przyniosło zadowalające efekty. Zapraszam wszystkich na nasz fanpage na Facebooku: www.facebook.com/AsterixRT oraz do obejrzenia onboarda z odcinka Kamionki-Sokolec, gdzie na mecie spotkała nas miła niespodzianka: http://www.youtube.com/watch?v=n-XSCplMW94 – dodał Adam Jaros.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
734
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group