Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Artystycznie i ekologicznie pod Szrenicą

Sobota, 27 lipca 2013, 7:24
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2013, 8:17
Autor: Manu
Region: Artystycznie i ekologicznie pod Szrenicą
Fot. EM
Wczoraj (26 lipca), w ramach trwającego Art–Skweru – Letniego Festiwalu Sztuk, na Skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie miało miejsce szereg plenerowych działań artystyczno–ekologicznych pod nazwą Art. & Eko. Wydarzenie zorganizował Miejski Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Impreza adresowana była głównie do młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi. W organizację i prowadzenie ekologicznych gier i zabaw integracyjnych włączył się Leśny Kompleks Promocyjny Nadleśnictw Szklarska Poręba –Świeradów Zdrój oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. - Są to zajęcia edukacyjne, w czasie których łączymy ekologię ze sztuką – mówiła Alina Sudoł-Kornalewicz z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Młodzi uczestnicy malowali, rysowali, rzeźbili a nawet tworzyli instalacje przy wykorzystaniu naturalnych materiałów i w kontakcie z przyrodą. Plener malarski EKO odbywał się pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Edukacji Ekologicznej. Na stoiskach promocyjnych zaprezentowało się także Stowarzyszenie „Maltanowo” z Płóczek Górnych, które przygotowało ręcznie wykonane lokalne produkty turystyczne.

Podczas warsztatów m.in. malowano torby płócienne w kolorowe, ekologiczne i autorskie szablony. - Dzieci ozdabiają ekologiczne, płócienne torby na zakupy. Specjalnymi farbami do tkanin malują je według własnych pomysłów lub szablonów – opowiadała prowadząca warsztaty malowania toreb płóciennych Monika Krakowska. - Poprzez wytworzone ekotorby zachęcimy do aktywnych i prostych działań, a jednym z nich jest wielokrotne wykorzystywanie toreb, które zmniejsza nasze zużycie energii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group