Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14650
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Artystycznie i ekologicznie pod Szrenicą

Sobota, 27 lipca 2013, 7:24
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2013, 8:17
Autor: Manu
Region: Artystycznie i ekologicznie pod Szrenicą
Fot. EM
Wczoraj (26 lipca), w ramach trwającego Art–Skweru – Letniego Festiwalu Sztuk, na Skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie miało miejsce szereg plenerowych działań artystyczno–ekologicznych pod nazwą Art. & Eko. Wydarzenie zorganizował Miejski Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Impreza adresowana była głównie do młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi. W organizację i prowadzenie ekologicznych gier i zabaw integracyjnych włączył się Leśny Kompleks Promocyjny Nadleśnictw Szklarska Poręba –Świeradów Zdrój oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. - Są to zajęcia edukacyjne, w czasie których łączymy ekologię ze sztuką – mówiła Alina Sudoł-Kornalewicz z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Młodzi uczestnicy malowali, rysowali, rzeźbili a nawet tworzyli instalacje przy wykorzystaniu naturalnych materiałów i w kontakcie z przyrodą. Plener malarski EKO odbywał się pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Edukacji Ekologicznej. Na stoiskach promocyjnych zaprezentowało się także Stowarzyszenie „Maltanowo” z Płóczek Górnych, które przygotowało ręcznie wykonane lokalne produkty turystyczne.

Podczas warsztatów m.in. malowano torby płócienne w kolorowe, ekologiczne i autorskie szablony. - Dzieci ozdabiają ekologiczne, płócienne torby na zakupy. Specjalnymi farbami do tkanin malują je według własnych pomysłów lub szablonów – opowiadała prowadząca warsztaty malowania toreb płóciennych Monika Krakowska. - Poprzez wytworzone ekotorby zachęcimy do aktywnych i prostych działań, a jednym z nich jest wielokrotne wykorzystywanie toreb, które zmniejsza nasze zużycie energii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
472
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group