Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2350
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Artystyczne dokumenty ruchu w Galerii SKENE

Piątek, 16 grudnia 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:18
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Artystyczne dokumenty ruchu w Galerii SKENE
Fot. RED
Zdjęcia autorstwa słuchaczy Międzynarodowego Forum Fotografii „Kwadrat” z Wrocławia, składające się na wystawę zatytułowaną „Cyrkulacje” to udane połączenie dokumentu fotograficznego z artystycznym ujęciem ruchu. Można je oglądać w foyer Teatru im. Norwida.

Kto fotografował przedsięwzięcia sceniczne, wie, że nie jest to sztuka łatwa. Sama obecność fotografującego często bywa często dyskomfortem zarówno dla niego, jak i dla uczestników całości. Marzeniem wówczas jest, by stać się niewidzialnym i wniknąć w fotografowane sceny. Takie właśnie zadanie mieli słuchacze MMF „Kwadrat” z Wrocławia, którzy już po raz drugi wykonywali dokumentację fotograficzną „Cyrkulacji – Wrocławskiego Festiwalu Ruchu”.

Edyta Antoniewicz, Tomasz Horak, Agnieszka Michalak, Magda Piejko i Ewa Wanat-Gałka – to autorzy zdjęć z tego wydarzenia. Fotografii, które od wczoraj można oglądać w foyer Teatru im. Norwida, w Galerii SKENE. – Każdy z nich wykonał setki, jeśli nie tysiące kadrów. Świetnie poradzili sobie z tym fotograficznym wyzwaniem tworząc wiele autentycznych obrazów uwieczniających ruch i atmosferę „Cyrkulacji” – powiedział Marek Śnieciński, kurator wystawy.

Opiekun Galerii SKENE Janusz Jaremen z Fundacji Magna Silesia podkreślił, że zdjęcia z tej wystawy nabywają dodatkowej wartości dzięki aranżacji ekspozycji. – Z całą pewnością bardziej przemawiają poprzez takie, a nie inne ułożenie. Tworzą się bowiem sekwencje mające logiczną całość, które dodatkowo współgrają z fotografiami pojedynczymi – usłyszeliśmy. Prace wykonano w różnych formatach, zarówno w technice barwnej jak i czarno-białej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group