Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5397
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Artystyczna Galeria Izerska obchodziła 5–lecie

Sobota, 26 listopada 2016, 9:06
Aktualizacja: Niedziela, 27 listopada 2016, 7:39
Autor: Robert Czepielewski
Region: Artystyczna Galeria Izerska obchodziła 5–lecie
Fot. Robert Czepielewski
O Galerii Izerskiej w Kromnowie słyszał lub był w niej każdy mieszkaniec Jeleniej Góry, któremu kultura i sztuka są bliskie sercu. W tej małej, uroczej wiosce istnieje placówka, odgrywająca coraz większą rolę w życiu kulturalnym regionu jeleniogórskiego.

Na wczorajszą (25.11) uroczystość przybyły między innymi posłanka Zofia Czernow oraz starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska. Mały jubileusz uświetnił koncert Karoliny Maczek-Rynkowskiej i Rafała Tworka pt. „Abonament na Szczęście” a także wystawa prac Dariusza Milińskiego.

W 5-letniej historii Artystycznej Galerii Izerskiej jej pracownicy wykonali gigantyczną pracę. W tym czasie odbyło się tu ponad 170 wydarzeń artystycznych. Na tę liczbę składa się między innymi 36 wystaw oraz 44 koncerty i przedstawienia.

- Dla nas najważniejsi są ludzie, którzy coś tworzą i chcą to pokazać, nie zwracamy uwagi na nazwiska czy też uczelnie jakie kończą. To sprawiło, że Izerska Galeria Artystyczna i Kromnów nie są miejscami anonimowymi na mapie Kotliny jeleniogórskiej. Kiedyś, żeby wytłumaczyć komuś, gdzie leży Kromnów trzeba było tłumaczyć, że droga na Szklarską Porębę, a później Wojcieszyce, itd. Teraz coraz częściej ludzie mówią Kromnów koło Jeleniej Góry i to jest miłe – powiedział Adam, który od dwóch lat jest odpowiedzialny za działalność Artystycznej Galerii Izerskiej.

- Pięć lat działalności Galerii sprawiło, że wielu ludzi nie wie, gdzie leży Stara Kamienica, ale wie gdzie jest Kromnów. To zasługa Adama Spolnika i Wioletty Pietrzak, której dzisiaj nie ma tutaj, a której bardzo chcę podziękować za pracę jaką włożyła w to miejsce. To ona podczas 3,5 letniej pracy dokładała wszelkich starań, żeby wyrobić markę tego miejsca – podkreślała wójt starej Kamienicy Zofia Świątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group