Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6460
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Art&Glass za nami

Poniedziałek, 28 czerwca 2021, 14:43
Aktualizacja: 14:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Art&Glass za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści po raz kolejny mogli podziwiać rękodzieła i brać udział w licznych warsztatach. Wszystko za sprawą festiwalu Art&Glass, który organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Na Plac Ratuszowy przybyli polscy i czescy artyści zajmujący się szkłem, ceramiką i metalem, a ich prace można było nabyć na jarmarku.

Zjawiskowe wypały ceramiki, czy obróbka szkła nad palnikiem od lat przyciągają tłumy widzów. W programie znaleźć można pokazy tworzenia biżuterii, szklanej mozaiki czy koralików. Dużym zainteresowaniem cieszy się kowalstwo artystyczne, a także fascynujący akt dmuchania szkła przy wykorzystaniu przenośnych pieców szklarskich. Odlewanie metalu w sepii, repuserstwo, czy metaloplastyka przysporzą wiele emocji, gwarantujemy - zapewniają organizatorzy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

W trakcie imprezy można spróbować swoich sił podczas warsztatów. Była też strefa kreatywna zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i mieszane. Była też część artystyczna z grupa Tango Karkonosze, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group