Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3744
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aresztowany sprawca zabójstwa

Sobota, 3 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:58
Autor: kmp
W dniu 29 sierpnia br policjanci prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 21 lat mieszkańców Jeleniej Góry, którzy pobili 30-letniego mężczyznę również mieszkańca Jeleniej Góry. Sprawcy ukradli pobitemu ubranie oraz telefon komórkowy o nieustalonej wartości.

Pokrzywdzony w stanie nieprzytomnym z licznymi obrażeniami całego ciała został przewieziony do szpitala.
Mężczyźni trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do wytrzeźwienia i dalszych czynności. 24-latek miał 2,82 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21 latek 1,30.

W związku z tym, że sprawcy byli nietrzeźwi nie można było z nimi wykonywać żadnych czynności procesowych, jednak policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zaczęli wstępnie z nimi rozmawiać. Wywnioskowali, że mężczyźni mogą mieć związek z jeszcze jednym przestępstwem, tj, zabójstwem. Sprawdzili ten trop i okazało się, że w jednym z mieszkań przy ulicy Łukaszewicza w Jeleniej Górze znajdują się zwłoki 66-letniego mężczyzny.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że dzień przed zatrzymaniem pobity 30-latek wspólnie z 24 -latkiem spożywali alkohol wspólnie z 66-letnim mężczyzną w jego mieszkaniu. Później młodzi mężczyźni chcieli, aby ten dał im pieniądze, kiedy odmówił 24-latek udusił go. Potem splądrował mieszkanie i zabrał pieniądze w kwocie 250 zł oraz srebrny zegarek. Następnie udał się na zakupy do jednego z marketów w Jeleniej Górze.

Dnia następnego został zatrzymany. 24-latkowi postawiono zarzut zabójstwa 66-lataka na tle rabunkowym oraz zarzut usiłowania zabójstwa 30-latka.

Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat , kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group