Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9762
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aresztanci podziękowali proboszczowi

Czwartek, 4 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 5 stycznia 2007, 1:03
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Aresztanci podziękowali proboszczowi
Fot. Angelika Grzywacz
Dość nietypowe podziękowanie przygotowali swojemu proboszczowi Bogdanowi Żygadle aresztanci z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Wystawili mu sztukę – przygotowane przez siebie jasełka.

W Kościele św. Erazma i Pankracego przy ulicy Kopernika zarówno mieszkańcy, jak i zaproszeni goście mieli okazje zobaczyć przygotowaną przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze sztukę jasełkową. Premierę zobaczyły wcześniej dzieci i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jeleniej Górze. Wówczas, podobnie jak i w Kościele św. Erazma i Pankracego sztuka spotkała się z ogromnym uznaniem.
Widzowie byli pełni podziwu i wzruszenia, podziękowali wykonawcom gromkimi oklaskami. Pomysłodawcą takiego przedsięwzięcia był ksiądz Artur, który na co dzień opiekuje się osadzonymi.
– Ksiądz Artur przyszedł kiedyś do nas z grupą teatralną młodzieży i wystawił dwie sztuki – mówi Jacek Pudełko, wychowawca z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Był to dla nas bodziec do działania.
Osadzeni wykorzystali tą formę by podziękować proboszczowi za opiekę.
– Chcieliśmy podziękować proboszczowi Bogdanowi Żygadło za to, że się nami opiekuje – mówi Maciej, jeden ze skazanych. Wszyscy wypowiadają się dobrze także o księże Arturze. – Mamy nadzieję, że będziemy mogli wyjechać z nim na pierwszy Przegląd Teatrów Więziennych, który odbędzie się w Warszawie – dodał Maciej.
Do grupy teatralnej Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze obecnie należy sześć osób. Podobnych teatrów więziennych w całej Polsce jest dziesięć.

Zlicytują pracę skazanego
Maciej, jeden z aresztantów, chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Namaluje on obraz i przekaże na orkiestrową licytację. Maciej już szuka osoby, która chciałaby kupić takie dzieło. – Jeśli ktoś taki się znajdzie, będzie mógł nawet wskazać mi tematykę obrazu – podkreśla.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z wychowawcą Aresztu Śledczego, Jackiem Pudełko (075 753-26-61).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
384
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group