Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7836
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego

Środa, 25 października 2017, 9:22
Autor: Komunikat/jel
Region: Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi W., podejrzanemu o to, że 14 października w Olszynie i w lesie w pobliżu Krzewia Małego oraz Grodnicy, posługując się nożem, kijem bejsbolowym oraz przedmiotem o wyglądzie broni palnej, a także bijąc pokrzywdzonego usiłował wymusić wydanie mu 40.000 zł. Miało to stanowić rekompensatę za zniszczone automaty do gier hazardowych.

Ofierze udało się uciec, jedna w wyniku zadanych uderzeń napastnik spowodował u niego dwustronne złamanie żuchwy z przemieszczeniem.

- Tego samego dnia podejrzany groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia w przypadku zgłoszenia na policję o wymuszeniu rozbójniczym i uszkodzeniu ciała. Niedługo po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie postawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o zastosowanie wobec Grzegorza W. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy i sąd uwzględnił ten wniosek, jednak z zastrzeżeniem, że tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe z chwilą wpłacenia przez podejrzanego kwoty 30.000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group