Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10070
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego

Środa, 25 października 2017, 9:22
Autor: Komunikat/jel
Region: Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi W., podejrzanemu o to, że 14 października w Olszynie i w lesie w pobliżu Krzewia Małego oraz Grodnicy, posługując się nożem, kijem bejsbolowym oraz przedmiotem o wyglądzie broni palnej, a także bijąc pokrzywdzonego usiłował wymusić wydanie mu 40.000 zł. Miało to stanowić rekompensatę za zniszczone automaty do gier hazardowych.

Ofierze udało się uciec, jedna w wyniku zadanych uderzeń napastnik spowodował u niego dwustronne złamanie żuchwy z przemieszczeniem.

- Tego samego dnia podejrzany groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia w przypadku zgłoszenia na policję o wymuszeniu rozbójniczym i uszkodzeniu ciała. Niedługo po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie postawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o zastosowanie wobec Grzegorza W. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy i sąd uwzględnił ten wniosek, jednak z zastrzeżeniem, że tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe z chwilą wpłacenia przez podejrzanego kwoty 30.000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
21
Nigdy
29%
Rzadko
33%
Czasami
19%
Często
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group