Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8865
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za atak na strażnków leśnych

Piątek, 20 listopada 2020, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Areszt za atak na strażnków leśnych
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec mężczyzny, który w Antoniowie zaatakował strażników leśnych.

Do zdarzenia doszło 6 listopada. Tego dnia patrol straży leśnej został powiadomiony, że w pobliżu Antoniowa znajduje się mężczyzna, który pobił inną osobę. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zastali osobnika uzbrojonego w metalowy pręt. Mężczyzna nie reagował na wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia i zaatakował nim funkcjonariuszy. Jeden ze strażników został uderzony prętem w rękę. Aby obezwładnić napastnika, funkcjonariusz oddał w jego kierunku strzał ze służbowej broni palnej, raniąc go w okolice uda. Mężczyźnie udzielono następnie pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala.

Po ustaleniu, że stan zdrowia sprawcy, którym okazał się 23-letni Krzysztof S., mieszkaniec Lubania pozwala na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych. Przedstawiony mu został zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych w osobach strażników leśnych - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

23
70%
Cieszy
4
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group