Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10365
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt Śledczy wspiera miejskie inicjatywy

Wtorek, 1 maja 2018, 13:53
Aktualizacja: 13:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Areszt Śledczy wspiera miejskie inicjatywy
Fot. Przemek Kaczałko
Przy wielu okazjach część osób osadzonych w jeleniogórskim Areszcie w miarę potrzeb i możliwości wspiera działania prowadzone na terenie Jeleniej Góry. Poza sytuacjami kryzysowymi, których oby było jak najmniej, osoby z wyrokami karnymi pomagają m.in. w pracach porządkowych jak chociażby ostatnia akcja sprzątania Borowego Jaru.

W sali konferencyjnej aresztu doszło do podpisania umowy pomiędzy placówką penitencjarną a samorządem. - Od lat współpracujemy z Urzędem Miasta - angażujemy się w lokalne przedsięwzięcia dotyczące usuwania skutków katastrof, czy sprzątania miasta i okolicy - zaznaczyła Ewa Bober, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Umowa określa procedury, zasady informowania i współdziałania, podstawy wyjścia osadzonych do różnego rodzaju prac.

Do tego typu prac kierowani są sprawdzeni osadzeni, którzy już wcześniej wychodzili na zewnątrz - na przykład zatrudnieni w zakładach prywatnych. - To są osoby, co do których nie mamy żadnych wątpliwości, że mogliby komukolwiek na zewnątrz zagrażać - podkreśliła dyrektorka Aresztu. Aktualnie, w związku ze zmianą profilu jednostki (wskutek likwidacji aresztu w Lubaniu) i przejęciu znacznej liczby osób tymczasowo aresztowanych, które nie mogą opuszczać aresztu - do takich prac nadaje się około 20 osób.

Jak podkreślali przedstawiciele władz miasta, budżet na tym nie ucierpi, bowiem nie są ponoszone żadne koszty, a nawet jest to korzystne dla finansów miasta, bowiem pewne zadania należy wykonać, a korzystanie z pomocy osadzonych daje oszczędności. - Tam, gdzie pracują osadzeni, nie mamy żadnych zastrzeżeń - przekonywał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
455
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group