Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2874
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Aplikacja „Karkonosze” – kompendium informacji

Czwartek, 2 lipca 2015, 7:28
Aktualizacja: 10:54
Autor: Ts
Powiat: Aplikacja „Karkonosze” – kompendium informacji
Fot. KaMa
Od kilku dni mieszkańcy, turyści i wszyscy zainteresowani Karkonoszami mogą za darmo pobrać na swój telefon mobilny przewodnik po regionie, który zawiera nie tylko szlaki górskie, ale także ciekawe miejsca, atrakcje, trasy do uprawiania różnych sportów oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, handlowe, parkingi i bankomaty.

Odpowiedzią Starostwa Jeleniogórskiego na potrzeby turystów chętnie odwiedzających nasz region było stworzenie przewodnika w formie papierowej oraz strony internetowej www.visitkarkonosze.pl W ramach unijnego projektu powstała mobilna aplikacja „Karkonosze”, która jest dużo bardziej
rozbudowanym i stale aktualizowanym odpowiednikiem papierowego przewodnika turystycznego po naszych górach.

Turyści i kuracjusze znajdą w aplikacji bazę najciekawszych do odwiedzenia i zobaczenia miejsc. Dzięki aplikacji odnajdziemy nie tylko atrakcje, zabytki, restauracje, ale także miejsca interesujące pod względem przyrodniczym i prowadzące przez nie ścieżki dydaktyczne. Pasjonaci każdego rodzaju sportów, od wędkarstwa do wspinaczki górskiej, znajdą informację, gdzie mogą je uprawiać.

Przewodnik działa w czterech językach: polskim, angielskim, czeskim i niemieckim, i szczegółowo opisuje góry zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie.

Aplikacja jest „otwarta” i za pośrednictwem Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Powiatu Jeleniogórskiego, można zgłaszać informacje o obiektach, atrakcjach i usługach, które powinny się tam znaleźć.

Jest to także zbiór najciekawszych wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych w okolicy.

Mobilny przewodnik działa w trybie offline, a po interesujących nas miejscach możemy poruszać się za pomocą nawigacji GPS, ponieważ wszystkie obiekty posiadają dokładne współrzędne i zaznaczoną lokalizację. Ponadto do obiektów dołączone są dane teleadresowe, opisy i zdjęcia.

Projekt zrealizowany z inicjatywy Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze w ramach projektu CZ.3..22/2.2.00/14.04234 "Promocja Karkonoszy/ Propagace Krkonoš"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group