Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8326
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aplauz dla „Raz, Dwa, Trzy”

Wtorek, 4 marca 2008, 15:50
Aktualizacja: 15:51
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Aplauz dla „Raz, Dwa, Trzy”
Fot. Jack
Do ostatniego miejsca zapełniła się widownia na parterze i balkony (dostawiano nawet krzesła) Teatru im. Norwida podczas występu popularnej grupy estradowej „Raz, Dwa, Trzy”. Brawa pośrednio dostał Wojciech Młynarski, autor tekstów do prezentowanych przebojów: „Jesteśmy na wczasach”, „Absolutnie”, czy „Jak malował pan Chagall”.

Jak powiedział przed występem lider zespołu Adam Nowak (śpiew, gitara rytmiczna), jego grupa, istniejąca od 18 lat, wystąpiła po raz pierwszy w naszym mieście.
Była to więc swego rodzaju premiera „Raz, Dwa, Trzy” w stolicy Karkonoszy, choć lider zespołu podkreślił, że z sentymentem wspomina i odwiedza nasze strony, bo jako dziecko przebywał kilka razy na zimowiskach w Przesiece.

Premiera była podwójna, bo grupa prezentowała ostatnio nagraną płytę z piosenkami Wojciecha Młynarskiego: zarówno jego autorskimi tekstami, jak i tłumaczeniami.

Śpiewane felietony – jak pokolenie wychowane na Młynarskim – mówiło o jego piosenkach, przeplatane były zapowiedziami A. Nowaka, które poziomem dorównywały tekstom W. Młynarskiego. Były też felietonami na temat różnych odcieni miłości nawiązującymi do wydarzeń politycznych.

A wszystko powiedziane było prostym i celnym językiem ujmującym widownię, która odwdzięczała się gorącym aplauzem przed i po wykonaniu każdego z 11 utworów, wybranych z ponad 3, 5 tys. piosenek W. Młynarskiego.
Szczególnie porwała widownie oryginalna wersja muzyczna popularnego tekstu „Jesteśmy na wczasach”.

Szkoda, że było tego tak mało. Oprócz lidera w zespole grają Grzegorz Szwałek (akordeon, pianino), Jacek Olejarz (perkusja), Jarosław Terliński (gitara solowa) i Mirosław Kowalik (kontrabas i gitara basowa). Prezentuje świetną muzykę, często o charakterze swingowanego, folkowego rocka z elementami jazzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group