Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5530
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Antypody i smak ludzkiego mięsa

Niedziela, 7 marca 2010, 8:08
Aktualizacja: 19:21
Autor: ENI
JELENIA GÓRA: Antypody i smak ludzkiego mięsa
Fot. Anna Fecko
Wystawa Mariana Bochynka zatytułowana „Papua Nowa Gwinea – Wyprawa w przeszłość”, została uroczyście otwarta w miniony piątek w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze.

Krótkim komentarzem dotyczącym ponad stuletnich już zbiorów z tamtego regionu, rozpoczął uroczystość dyrektor Muzeum – Stanisław Firszt.

W kameralnym nastroju, przypoczęstunku zaproszeni goście słuchali opowieści o wędrówce przez wyspę i spływie rzeką Sepik. Marian Bochynek mówił o ludziach których spotkał i miejscach które zobaczył, a także o ich zwyczajach i życiu codziennym. – Niektórzy pamiętają tam jeszcze smak ludzkiego mięsa i zapewnienia o ich chrześcijańskim nawróceniu tylko pogłębiały nasze obawy. Przerażały nas cmentarze z kilkoma grobami we wsiach liczących ponad setkę mieszkańców – opowiadał autor wystawy.

- Różnorodność obrazów daje niemalże pełny obraz części świata, w której ten człowiek był. Bo są i góry, jest rzeki, są lasy, są rośliny, są zwierzęta i są ludzie i są tradycje tych ludzi, czyli zwyczaje i obyczaje. To jest naprawdę coś pięknego. Ja jestem zauroczona – komentuje Zofia Pryszczewska, mieszkanka Cieplic.
Spotkanie zakończyło się prelekcją filmu nakręconego podczas wyprawy. Wystawę można oglądać do 3 maja 2010 roku w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach.

Marian Bochynek – z wykształcenia leśnik, z zawodu przewodnik górski i pilot wycieczek, zamiłowania fotograf, podróżnik i alpinista, realizując marzenia z dzieciństwa przemierza świat w poszukiwaniu wyzwań, zatrzymując na swoich fotografiach piękno i egzotykę odległych i całkiem nam nieznanych stron świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group