Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7556
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Anielska wystawa

Sobota, 28 grudnia 2019, 11:24
Aktualizacja: Wtorek, 31 grudnia 2019, 10:08
Autor: WAC
Karpacz: Anielska wystawa
Fot. Miejskie Muzeum Zabawek
Do końca lutego 2020 roku w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu można oglądać nową wystawę czasową pn. „Rozanielone”, na której prezentowane są prace Beaty Makutynowicz

Beata Makutynowicz pochodzi z mazurskiej miejscowości Pasym, a obecnie mieszka wraz z rodziną w Karpaczu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, dlatego swoją późniejszą pasję tworzenia rozpoczęła od malarstwa. Od zawsze jednak podziwiała prace artystyczne wykonane ze starego drewna i z czsem sama wybrała je jako materiał do swoich dzieł. Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów zaczęła tworzyć drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, „drewniaszki” oraz „karkoniki”.

Artystka na kamiennych łupkach maluje karkonoskie pejzaże, które potem mocuje na starych deskach. Natomiast z małych kawałków drewna wykonuje „Chatki Beatki” - malutkie domki z drzewami, płotami i kwiatami. Wszystkie wyroby tworzy pod jedną nazwą “Karkonoskie Rzemiosło Artystyczne”. Materiały znajduje w różnych zakątkach Karkonoszy, dzięki temu poznaje historię i magię tych miejsc. Materiałom pozornie nie nadającym się do użytku, daje “drugie życie”.

Swoje prace B. Makutynowicz wystawiała na wystawach w: Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jaworze, Lubinie, Złotoryi, Piechowicach, w Gazzada Schianno we Włoszech. Należy do Piechowickiej Grupy Artystycznej Pi-art oraz do Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group