Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10554
Zalogowanych: 46
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ambitne plany jeleniogórskich golfistów

Środa, 18 października 2017, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 19 października 2017, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ambitne plany jeleniogórskich golfistów
Fot. Przemek Kaczałko
Członkowie stowarzyszenia Golf Club Jelenia Góra planują stworzyć w naszym mieście pole golfowe, które będzie miało 9 dołków. Póki co, trwają prace nad stworzeniem strzelnicy i sukcesywnie pole będzie powiększane. Warto zaznaczyć, że pasjonaci golfa wydzierżawili od Miasta teren o powierzchni 14 ha, po byłym wysypisku śmieci w okolicach Urzędu Skarbowego przy ul. Wolności.

Od kilku lat jeleniogórscy golfiści grają w okolicach wiaduktu przy Al. Jana Pawła II, jednak dzięki zgodzie radnych wydzierżawili rozległy teren po byłym wysypisku śmieci. - Lokalizacja jest fantastyczna i faktycznie nasze pole będzie w Jeleniej Górze, a nie na obrzeżach jak w innych miastach - powiedział Edward Ostrowski, prezes klubu golfowego. Członkowie stowarzyszenia w ciągu kilku miesięcy oczyścili teren, wyrównali, posiali trawę, ale spotkali się z naturalnymi przeszkodami. - Piękna, zielona trawa stała się obiektem zainteresowania dzików, więc instalujemy płot elektryczny - wyjaśnił E. Ostrowski, który zapowiada, że w przyszłym roku planowane jest otwarcie strzelnicy golfowej.

Jak zaznaczają nasi rozmówcy, pole tworzone jest ze składek członków stowarzyszenia, ale też pozyskują sponsorów, m.in. oferując reklamę na polu, na którym w przyszłości będą rozgrywane turnieje. Mowa m.in. o Pucharze Prezydenta Jeleniej Góry, który dotychczas rozgrywany jest w czeskim Harrachovie. - Do tego potrzebny jest nam cały obiekt, więc trudno przewidzieć kiedy to nastąpi, ale ze względu na warunki pogodowe nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnych rzeczy - tłumaczy prezes klubu, który ostrożnie liczy, że otwarcie pola z 9 dołkami będzie możliwe za około 5 lat.

Aktualnie do klubu należy około 70 osób i "drzwi" są otwarte dla wszystkich chętnych. - Aby do nas dołączyć należy się z nami skontaktować. Jesteśmy na stronie www.golf.jgora.pl oraz na Facebooku (Golf Club Jelenia Góra). Golf potrzebuje dużo cierpliwości, czasu, ale to jest z korzyścią dla człowieka, który uprawia ten sport, ponieważ trzeba się wyciszyć, spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu - powiedział Edward Ostrowski.

Każdy chętny może też przyjść na pole przy Alei Jana Pawła II w każdą środę i niedzielę w godzinach popołudniowych, gdzie można spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Warto zaznaczyć, że jeleniogórscy golfiście zamierzają stawiać na dzieci i młodzież, m.in. poprzez współpracę ze szkołami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
755
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group