Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 13225
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Alternatywy 4" na Podchorążych

Poniedziałek, 24 lipca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W budynkach byłych koszar Podchorążych powstają mieszkania. Jednak nie wszyscy lokatorzy są zadowoleni – informuje w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Kafelki w łazienkach pękają, a panele na progach uginają się.

W stolicy Karkonoszy przybędzie około 100 mieszkań. Okolica byłych koszar przy ulicy Podchorążych jest spokojna. Lokatorów skusiła cena: 1780 złotych za metr oraz fakt, że mieszkania są wykańczane prawie pod klucz.

Jednak lokatorzy, po przeprowadzkach, odkrywają usterki. Niektórzy za mieszkanie o powierzchni 80 metrów zapłacili 125 tysięcy złotych. Ludzi denerwują popękane kafle w łazienkach.
W pewnej kawalerce kiedy przyciska się włącznik w kuchni, światło zapala się w pokoju i odwrotnie.

Przedstawiciel firmy, która robiła roboty wykończeniowe w mieszkaniach, twierdzi, że działał pod klienta, a teraz to się obraca przeciwko niemu. Mieszkania zostały oddane w standardzie, a jeśli lokatorzy chcą ulepszeń, muszą je wykonać na własny koszt.
Zapewnia, że jego pracownicy na bieżąco starają się usuwać drobne usterki.

Tymczasem lokatorzy ripostują, że mają zagwarantowane w księgach notarialnych, iż to firma ma usunąć wszystkie usterki, jeżeli zostaną one zauważone w ciągu roku.

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
573
Tak
37%
Nie
57%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Zjechał na nartach z Mount Everestu
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Sezon na trasach rowerowych dobiegł końca
 
Karkonosze
Zmieniło się wszystko, została tylko nazwa Schronisko "Nad Łomniczką"
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Był to najcięższy obóz w którym mordowano Polaków
 
Koszykówka
Tego jeszcze nie było
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group