Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7386
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Alpejskie emocje w Karkonoszach

Czwartek, 8 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Alpejskie emocje w Karkonoszach
Fot. Organizator
Szkoła Górska i Schronisko Samotnia w Karpaczu zapraszają 10 marca na Memoriał Waldemara Siemaszki, edycję pucharu Polski w ski-alpinizmie.

Zawody są corocznie rozgrywane w marcu, w rejonie kotłów Wielkiego i Małego Stawu i Śnieżki. Dyscyplina ta zyskuje coraz większą popularność również w Polsce.

Specyfika sprzętu ski- alpinistycznego - czyli nart tzw. skiturowych uwalnia nas od wystawania w kolejkach wyciągów, pozwala też na komfortowe poruszanie się w górach pozbawionych infrastruktury narciarskiej.

Narty "z wierzchu" przypominają narty zjazdowe - tyle, że ich specjalne wiązania, w których pięta może być uwolniona jak w biegówkach, specjalistyczne buty możemy odsztywnić w kostkach, tak że chodzenie staje się komfortowe.

XII już w tym roku Memoriał Waldemara Siemaszki - wieloletniego gospodarza schroniska Samotnia zostanie rozegrany na urozmaiconej terenowo trasie. Zawodnicy pokonają ok. 20 km - od długich, żmudnych podejść (m.in. na Śnieżkę), aż po karkołomne zjazdy w rejonie niezwykle urokliwego Kotła Małego Stawu.

Start i meta zlokalizowane będą obok Samotni. Każdy może przyjść po to by pokibicować, emocje na pewno będą wielkie, bo zawody zaliczane są do Pucharu Polski. Można też skorzystać z Samotnianego centrum skiturowego i na wypożyczonych nartach turowych zasmakować ski-alpinizmu.

Szczegóły na temat zawodów na stronie www.memorial.szkolagorska.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group