Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10125
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ale upał! 39 stopni w cieniu

Czwartek, 20 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 20 lipca 2006, 8:44
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM, TEJO
Dolny Śląsk: Ale upał! 39 stopni w cieniu
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nienajlepsze informacje dla tych, którzy są już zmęczeni falą upałów, ma Polskie Radio Wrocław. To jeszcze nie koniec, a nawet będzie jeszcze goręcej – donosi rozgłośnia.

Nad nasz region napływa bardzo ciepła masa powietrza. W nocy termometry pokazały na Dolnym Śląsku około 20 stopni. W dzień z każdą godziną bedzie jeszcze cieplej - 36,37 stopni we Wrocławiu, a najcieplej, nawet 39 w Bolesławcu.

Dla tych którzy nie mają jeszcze dość trzeba dodać, że temperatura odczuwalna jest zwykle kilka stopni wyższa niż powietrza, z powodu np. nagrzanego podłoża.

W miastach w wielu miejscach topi się już asfalt - uważać trzeba zwłaszcza na pokrytych tą masą chodnikach. Podobnie jest na nagrzanych jezdniach. Asfalt przypomina plastelinę.

Bardzo gorąco będzie także w górach. W czwartek na Śnieżce rano było plus 17 stopni Celsjusza. W dzień będzie jeszcze więcej. Ratownicy GOPR apelują do turystów, aby mierzyli swoje zamiary na siły. Spacerów po karkonoskich szlakach powinny unikać osoby starsze i mające problemy z układem krążenia.
– Nie można zapomnieć o nakryciu głowy, ciemnych okularach i częstym uzupełnianiu płynów w organizmie – przypomina Zbigniew Nakielski, ratownik dyżurny GOPR.

Deszczu w czwartek na pewno nie będzie. Pokropić w regionie może dopiero zachodzie i południu regionu w piątek. W sobotę przejdą loklane burze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group