Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11608
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywni seniorzy o wolontariacie

Wtorek, 2 lipca 2013, 6:34
Aktualizacja: 7:05
Autor: Angela/org
Jelenia Góra: Aktywni seniorzy o wolontariacie
Fot. Organiatorzy
Kawiarenka obywatelska z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz osobami zainteresowanymi wolontariatem seniorów odbyła się w środę (26.06.). Spotkanie zorganizowano w ramach Powiatowego Forum dla Organizacji Pozarządowych pt. ”Spotkanie z wolontariatem dla Seniorów – realizuj swoje pasje”.

Uczestników przywitał naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego, a następnie jako pierwsza, w prelekcji pt. "Wolontariat Seniorów możliwością podróżowania po Europie" opowiedziała Danuta Sadownik, prezeska Fundacji "Aktywni XXI", dziekan Jeleniogórskiej Akademii III Wieku, podróżniczka.

Zgromadzeni mogli obejrzeć i wysłuchać ciekawej relacji z wyjazdów do Islandii, Włoch i Hiszpanii, realizowanych w ramach projektów unijnych oraz o możliwości przystąpienia do międzynarodowych projektów dla seniorów.

Kolejnymi prelegentkami były osoby, które przyjechały z Wrocławia i reprezentowały Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”. Krystyna Podgórniak, Emilia Kutkiewicz, Helena Homa, seniorki aktywnie działające w wielu organizacjach, przedstawiły prelekcję pt. „Wymiana doświadczeń i kultur” o wolontariacie seniorów na Litwie w ramach programu GRUNDTVIG. Panie opowiedziały zgromadzonym o tym, że wiek nie jest przeszkodą ani w nauce języka, ani w zdobywaniu nowych doświadczeń za granicami naszego kraju.

- Wszystkie prelegentki mocno zainspirowały obecnych do zainteresowania się wolontariatem – relacjonują organizatorzy spotkania. - Były żywym przykładem, jak wiele dobrego i ciekawego można przeżyć, gdy człowiek wchodzi w czas dojrzałości. Wszystkim seniorom życzymy zaangażowania się w wiele działań, które możemy znaleźć blisko nas, wystarczy tylko uwierzyć w swoje zdolności – dodają organizatorzy.

Organizatorem spotkania była Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja „Jagniątków”. Wydarzenie zostało wpisane w ogłoszony przez Urząd Miasta „Czerwiec z NGO”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2232
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group