Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6018
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktorskie trio na finał

Niedziela, 16 lutego 2020, 16:27
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 13:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aktorskie trio na finał
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnia odsłona projektu "Odrobinę kultury", prowadzonego przez Jagodę Maląg i Paulinę Łobocką w ramach akcji "Zwolnieni z teorii". Finałowymi gośćmi byli Jan Łuć, Kirył Pietruczuk i Szymon Stęchły, czyli aktorskie trio, które łączy młodzieżowa grupa teatralna STA–ART.

Goście ostatniego spotkania są studentami uczelni z Łodzi i Wrocławia. Podczas dyskusji w JCK mówili m.in. jak bardzo rozwinęli się pod okiem Łukasza Dudy w grupie teatralnej STA-ART.

Doświadczenie z grupy STA-ART było dla mnie bardzo ważne - zaszczepiło we mnie ideę, że można robić sztukę i teatr. Zdobyłem doświadczenie organizacyjne i jak funkcjonować w grupie, bo Łukasz Duda zawsze nas uczył, że teatr to jest grupa - powiedział Jan Łuć, student IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Młodzi aktorzy opowiadali też o przygodzie z Teatrem Trzy Warchlaki, którzy kiedyś wspólnie stworzyli. Mówili też o specyfice swoich uczelni oraz zawodzie aktora. Było to ostatnie spotkanie w ramach projektu społecznego "Odrobinę kultury", a więc był czas na podsumowanie.

Ten projekt odniósł sukces. Czuję osobiście, że ten projekt mnie zmienił. Byłam bardzo odważna, występowałam na scenie, ale poznałam zupełnie nową siebie - mogłam się rozwinąć w roli prowadzącej, moderatorki panelu dyskusyjnego, organizatorki różnych przedsięwzięć - wyznała Paulina Łobocka.
Większość naszych gości była związana z grupą STA-ART, w której my również jesteśmy. Wiemy, że robią fajne rzeczy, a dodatkowo są z Jeleniej Góry, więc dobrze jest pokazać młodzieży, że osoby stąd jadą w świat i robią fajne rzeczy - powiedziała Jagoda Maląg. - To nas rozwinęło pod wieloma względami - dodało nam odwagi, kreatywności, które przydadzą się w każdej dziedzinie życia - mówiła o doświadczeniu z pracy w grupie teatralnej pomysłodawczyni projektu "Odrobinę kultury". - Bardzo dużo się nauczyłyśmy. Z jednej strony cieszymy się, że fajnie wszystko wyszło, ale też nam przykro, że to już koniec - dodała J. Maląg.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group