Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3885
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktorka Zuzanna Łuczak czytała dzieciom w SP7

Środa, 13 października 2021, 11:24
Autor: Manu
Jelenia Góra: Aktorka Zuzanna Łuczak czytała dzieciom w SP7
Fot. BM
W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza zainaugurowano akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych, w ramach VII edycji “Noc Bibliotek” pod hasłem “Czytanie wzmacnia”. Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka Zdrojowego Teatru Animacji - Zuzanna Łuczak.

Tegoroczna edycja „Nocy Bibliotek” ze względu na pandemię, w „Siódemce” odbyła się w wąskim gronie. Zuzanna Łuczak przeczytała holenderską baśń pt. “Biały wróbel”, którą można znaleźć w książce Joanny Laskowskiej „Europa pełna baśni”. Baśni słuchała niewielka grupa uczestników z klas pierwszych, która zdecydowała się wybrać się do szkoły na wieczorne wydarzenie.

Być tutaj to dla mnie duża przyjemność. To dla mnie ogromne ważne, bo czytelnictwo dzieci jest naszą przyszłością. Wspieram to całym sercem - mówi Zuzanna Łuczak.

Jako główna bohaterka widowisk Zdrojowego Teatru Animacji, Zuzanna Łuczak stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych jeleniogórskich aktorek wśród najmłodszych widzów. Zyskała sympatię dzięki roli wesołego i pełnego radości życia kota w inscenizacji “Kot w butach” Jana Brzechwy w reż. Bogdana Nauki, kreacji sympatycznej królewny Sosenki w przedstawieniu “Królewna z drewna” Waldemara Wolańskiego oraz postaci wzbudzającej zaufanie królewny Alicji w spektaklu “Cień bestii” autorstwa Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka w reż. Przemysława Jaszczaka.

Bajki pomagają nam dzieci wychowywać, a dzieciom pomagają zrozumieć świat. Są tam różne morały, uczą nas co jest dobre, a co złe. Są czasem tacy młodzi ludzie, którzy nie wiedzą co jest dobre, a co złe, bo widocznie im nikt nie czyta bajek – wyjaśnia Zuzanna Łuczak.

Twoja reakcja na artykuł?

21
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group