Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11661
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akt oskarżenia przeciw niedoszłym zabójcom

Wtorek, 21 listopada 2017, 8:04
Aktualizacja: Środa, 22 listopada 2017, 7:26
Autor: WAC
Region: Akt oskarżenia przeciw niedoszłym zabójcom
Fot. Użyczone
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko Kamilowi L., Kamilowi M. i Jarosławowi D.. Proces mężczyzn, którzy wiosną tego roku na terenie nieczynnego kamieniołomu w Borównie pod Kamienną Góra usiłowali zamordować swojego znajomego Sebastiana P. ruszy w grudniu.

Do próby morderstwa doszło w nocy z 7 na 8 maja. Niedoszła ofiara, Sebastian P. około północy zadzwonił do swojego kolegi Kamila L. ze pobliskiej wsi gdzie obaj mieszkali, z prośbą aby przyjechał po niego samochodem do Kamiennej Góry, gdzie był u dziewczyny. Obaj mężczyźni umówili się pod kinem.

Po godzinie Kamil L. zjawił się w umówionym miejscu lecz wraz z nim w aucie siedzieli również Kamil M i Jarosław D. Nie wzbudziło to jednak żadnych podejrzeń Sebastiana P. Jadąc w kierunku swojej wsi prowadzący auto Kamil L. zaproponował, żeby zatrzymali się na papierosa i zjechał z głównej drogi na boczną, wiodącą do nieczynnego kamieniołomu w Borównie.

Gdy dotarli na miejsce i wysiedli z auta niczego nie spodziewającego Sebastiana P. zaatakował Jarosław D., uderzając go łańcuchem po nogach. Kiedy napadnięty upadł kompani bijącego zaczęli go kopać, a następnie podduszać zakładając foliowe reklamówki na głowę. Usiłowali też szczypcami uciąć mu kawałek małego palca ręki. Krzyczeli, że go załatwią, gdyż jest konfidentem policji, który zakapował ich za kradzież alufelg samochodowych. Potem oprawcy związali nogi swojej ofiary i po zaczepieniu sznurka do haka holowniczego auta wlekli go po ziemi przez około 20 metrów.

Potem Jarosław D. poddusił ponownie Sebastiana za pomocą łańcucha okręconego wokół szyi. Mężczyzna na moment stracił przytomność, a gdy ją odzyskał poczuł, że jest oblewany jakąś cieczą, którą napastnicy zamierzali podpalić. Na szczęście dla Sebastiana P. jego kaci nie mogli znaleźć zapalniczki. Gdy udali się w jej poszukiwaniu do auta, udało mu się uwolnić jedną nogę z więzów i skoczyć do nieczynnego wyrobiska kamieniołomu, częściowo wypełnionego wodą. Napastnicy, aby uniemożliwić mu ucieczkę obrzucili go kamieniami, a gdy ten usiłował wyjść na brzeg, jeden z nich uderzył go głazem na sznurku w plecy. Cios ten sprawił, że Sebastian B. ponownie wpadł do wody. W tym momencie mężczyzna, aby oszukać swoich prześladowców postanowił udawać martwego i podstęp ten się udał.

Trójka niedoszłych zabójców przekonana że Sebastian P. nie żyje odjechała autem. Pobity mężczyzna po jakimś czasie wyszedł na brzeg, a następnie po kilkukilometrowym marszu dotarł do jednego z gospodarstw w Krzeszowie. Mieszkająca tam kobieta udzieliła mu pomocy i zawiadomiła policję. Mundurowi w ciągu kilku następnych godzin ujęli wszystkich napastników. Jeden z nich, Kamil M., odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, którego w trakcie zatrzymania zaatakował siekierą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group