Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7864
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Akcja zbierania podpisów ws. utrzymania wieku emerytalnego trwa

Czwartek, 26 stycznia 2012, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Akcja zbierania podpisów ws. utrzymania wieku emerytalnego trwa
Fot. RED
Jeleniogórska „Solidarność” zebrała już ponad 17 tys. 740 podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie utrzymania wieku emerytalnego. Akcja rozpoczęła się trzy tygodnie temu i będzie kontynuowana.

„Solidarność” domaga się utrzymania dotychczasowego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę, a więc 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, podczas gdy rząd w ramach „reformy ubezpieczeń społecznych” chce przeforsować stopniowe wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W ocenie związku, tak kluczowych zmian nie można wprowadzać w trybie pilnym, bez konsultacji społecznych. Dlatego „Solidarność” stoi na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie referendum i oddanie tych kwestii pod osąd społeczny.

Zebrane do tej pory podpisy trafią niebawem do Sejmu. Jednak związek zapowiada, że nie przerwie akcji. W zbieranie podpisów zaangażowane są wciąż wszystkie struktury „Solidarności” oraz inne związki i organizacje, które poparły akcję, m.in. jeleniogórskie parafie, Klub Gazety Polskiej, Sekcja Młodych Prawa i Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych w Jeleniej Górze (ok. 800 podpisów). Rekordową ilość podpisów - 7900 - zebrali związkowcy organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” na terenie Kopalni Węgla Brunatnego „Turów" w Bogatyni.

Decyzję o rozpoczęciu zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obecnych rozwiązań emerytalnych Komisja Krajowa związku jednogłośnie podjęła 15 grudnia. Związkowcy uważają, że tak kluczowych zmian nie wolno wprowadzać w trybie pilnym, bez wcześniejszych konsultacji społecznych.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group