Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5935
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja Wody to nie śmietnik

Piątek, 18 marca 2022, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Akcja Wody to nie śmietnik
Fot. Wody Polskie
Około pół tony śmieci z obszarów suchych zbiorników przeciwpowodziowych Sobieszów i Cieplice zebrali pracownicy spółki Wody Polskie podczas niedawnej akcji porządkowej.

Sprzątanie zbiorników było częścią kampanii „Wody to nie śmietnik”. W akcję zaangażowali się pracownicy z kilku jednostek terenowych podległych Zarządowi Zlewni w Lwówku Ślaskim. Dzięki temu tylko jednego dnia udało się zebrać odpady zalegające na terenie zbiorników przeciwpowodziowych Sobieszów na potoku Kamienna i Cieplice na potoku Wrzosówka.

Niestety znów okazało się, że obiekty pełniące bardzo ważną funkcję wzmocnienia bezpieczeństwa i ochrony przeciwpowodziowej całego regionu są również miejscem, gdzie wraz z nurtem rzek trafia sporo odpadów, a część z nich jest tam celowo podrzucana. Przeważała niezliczona ilość plastikowych i szklanych butelek oraz opakowań. Niestety były też przedmioty cięższe i o większych gabarytach - między innymi: gruz, opakowania po olejach samochodowych, części samochodowe, opony, wykładziny podłogowe, papy dachowe, a nawet resztki niebezpiecznych płyt azbestowych. Zebrane przez pracowników Wód Polskich odpady zostaną odebrane i zutylizowane w porozumieniu z Urzędem Miasta Jeleniej Góry.

Kampania pod hasłem "Wody to nie śmietnik" na terenie administrowanym przez Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu trwa bardzo intensywnie – informuje Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu. - Tylko od przełomu lutego i marca tego roku przeprowadzono szereg działań porządkowych nad rzekami i zbiornikami w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim oraz opolskim, będących w zarządzie naszej instytucji. Te działania mają zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania rzek oraz zbiorników wodnych w całym kraju, zwłaszcza przed nadchodzącym sezonem wiosenno-letnim, który jest okazją do częstszego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i odwiedzania terenów rekreacyjnych nad rzekami czy jeziorami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
2
11%
Złości
11
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group