Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5322
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja „Pieszy kontra pojazd” – dzisiaj

Wiadomości: Region
Czwartek, 9 lipca 2015, 9:50
Aktualizacja: 9:54
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą dzisiaj (9.07) w regionie jeleniogórskim działania pod kryptonimem „Pieszy kontra pojazd” i zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Akcja potrwa do godz. 22.00.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ciepliczanin, 9-07-2015 11:02
zapraszam szanownych policjantów na skrzyżowanie Wolności , Pl.Piastowski i PCK , tam piesi chodzą jak święte krowy , czerwone światło ich nie dotyczy , od Biedronki przebiegają po skosie w kierunku PKO , masakra , światła przy Aptece i zdrowej żywności , przechodzą też po skosie wychodząc ze sklepu mięsnego w kierunku centrum, to skrzyżowanie pod Koroną jest jedno z najgorszych skrzyżowań w mieście
~darojg 9-07-2015 12:39
W poniedziałek akcja "prędkość" w czwartek "pieszy kontra pojazd" i tydzień w pracy zaliczony? to powinna być codzienność a nie jakieś akcje droga policjo!
~Zakaz 9-07-2015 12:52
Podobno jest zakaz wjazdu ciężarówek do centrum. Ale nasi dzielni policjanci są tak zajęci różnymi akcjami ,że nie widzą jak ciężarówy typu TIR jadą przez środek miasta.
~Do ciepliczanin 9-07-2015 13:07
Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie jest to w centrum koło baszty. Skręcający w ul. Sobieskiego, jadący na wprost z kierunku Podwala, skręcający na ul. Grodzką. Jest wielki galimatias, tym bardziej, że skrzyżowanie nie jest odpowiednio wyprofilowane. Tam aż "woła" o rondo, ale władze nie widzą problemu, aż dojdzie tam do poważnego wypadku. A to, że "Pod Koroną" ludzie lecą na oślep, to nie zjawisko tylko tego skrzyżowania, lecz wielu w mieście. Takich "świętych krów" widuję dużo na drogach.
Robinchan 9-07-2015 14:58
Proponowała bym, żeby policja sprawdziła jak piesi poruszają się na skrzyżowaniu ulic Ogińskiego, Wiejskiej i Paderewskiego... Jako kierowca tracę już cierpliwość a przechodnie są bezczelni i drą się tak jakby byli na prawie... Niestety rodzice z dziećmi też przeskakują tam przez ulicę jak sarenki a zwrócić uwagę, że dają zły przykład to awantura murowana.
~ 9-07-2015 16:07
przestańcie robić choinkę z naszego miasta jako pieszy mam dosyć czekania na zielone co pare metrów
~ 9-07-2015 17:59
co parę kroków trzeba gnić na światłach i to strasznie długo co oni sobie myślą że ludzie czas na loterii wygrali ???? Czyżby ktryś znich za bardzo zaprzyjaźnił się z właścicielem firmy montującej takieświatła i ma ochotę regularnie u niego marnotrawić nasze podatki ???? Tylko pytam rzecz jasna
~zabobrzanin 9-07-2015 19:32
Akcjami policji gdzie przemieszczają się oznakowanymi autami w pracy i poszukuje przechodniów to tak jak poszukiwać igły w stogu siana. Po cywilnemu postać przy rondzie na Ogińskiego, Wolności, Wojska Polskiego, Podwala itp innych miejsc o których każdy wie i bloczków do południa braknie... Ale to trzeba być nielada inteligentnym i rozgarniętym aby podstaw inwigilacji nie znać. Ale trzeba by się było użerać, wysłuchać obelg, a tak pobłąkamy się, czas zleci i do domku !
~J.Z.C. 9-07-2015 19:43
Ja dla przykładu przedwczoraj rano stoję przed przejściem koło "Promed" i czekam, nadjeżdża "policyjna kijanka" i co??mija mnie.... a zagadani policjanci z uśmiechem przejeżdżają jak gdyby nigdy nic!!!!!!!ale od nas zwykłych śmiertelników kierowców wymaga się.....SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH!!!!!Czyżby nie wszystkich obowiązywały przepisy ruchu drogowego???
~sdsd 9-07-2015 20:52
w ANgli jakos to lepiej wszystko funkcjonuje,
~ 10-07-2015 1:20
Dodajcie nową akcję " katolik na zebrze ", " dewot na zebrze "" żółw na zebrze " " pajac na rowerze na zebrze " i karać zagrożeniem do 10 lat pozbawienie wolności i !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group