• Piątek, 22 listopada 2019
  • Godz. 2:51
  • Imieniny: Cecylii, Marka, Stefana, Wszemiły
  • Czytających: 4047
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Akcja „Bus” na jeleniogórskich drogach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 września 2012, 15:01
Aktualizacja: 15:01
Autor: Angela
Już jutro (18 września ) w godz. 6.00 – 22.00 jeleniogórscy policjanci będą prowadzić na drogach Kotliny Jeleniogórskiej akcję „Bus”. Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego.

- W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób wykonujących prywatny, zarobkowy przewóz osób. Przeważnie do tego celu wykorzystywane są samochody typu „bus” przystosowane do przewożenia pasażerów. Wzrosła także ilość wypadków drogowych z udziałem tego typu pojazdów – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Dlatego, jeleniogórscy policjanci prowadzą akcję, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób przewożonych i innych uczestników ruchu drogowego – dodaje.

Policjanci chcą skontrolować maksymalną ilości busów, autobusów, a także pojazdów komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej, przewoźników państwowych i prywatnych. Będą sprawdzali przede wszystkim stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, ilość przewożonych osób.
- Działania te mają na celu ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób, a w szczególności dzieci i młodzieży – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~gosciu84 17-09-2012 15:36
A ja sie pytam gdzie jest Inspekcja Transportu Drogowego?? Przecież to też ich obszar działania....
~busiarz 17-09-2012 16:30
Proszę o pozostanie wszystkich nas w dniu jutrzejszym w domach !Jutro dzień bez pasażera !
~dabadidabida 17-09-2012 17:00
polecam kontrole busów ro-ko - przede wszystkim na trasie do janowic... asfalt przez podłogę widać, kierowcy nagminnie przekraczają prędkość, jeżdżąc na granicy ryzyka. gdy im zwrócić uwagę to są wyjątkowo niemili (zwłaszcza pan z wąsami), zdaża im sie też palić papierosy podczas jazdy z pasażerami. można się tylko domyślać, że właściciel ma jakieś układy bo te auta nie powinny być dopuszczone do przewozu ziemniaków, a co dopiero ludzi. dobrze, że ma konkretna konkurencje z nowoczesnymi busami i miłymi kierowcami drogą przez trzcińsko/karpniki ... inaczej po likwidacji większości pociągów i autobusów linii 2 nie byłoby czym dojeżdżać do pracy chyba, że ryzykując własne nerwy, zdrowie a nawet życie
~Yacek 17-09-2012 17:31
Policja znowu będzie pracować ................. ale na wszelki wypadek podali to do jelonki żeby nie było zbyt dużo tej pracy ................
~ 17-09-2012 17:37
Dzień Pieszego Pasażera - Nowa Świecka Tradycja!
~przempe 17-09-2012 18:23
Idea świetna, tylko dlaczego media o tym informują? Znając życie jutro pojedzie w trasę kilka busów więcej i sprawy nie będzie a na co dzień znów wróci szara rzeczywistość - tłok i co za tym idzie obniżenie poziomu bezpieczeństwa.
~ 17-09-2012 19:46
Co za chamski tekst z przekleństwami to ty jesteś cham i burak
~RO-KO 17-09-2012 20:24
Bardzo dobrze, niech sprawdzą, przynajmniej skończą się głupie komentarze na temat naszej firmy.
~RO-KO 17-09-2012 20:40
Bardzo dobrze, niech sprawdzą, przynajmniej skończą się głupie komentarze na temat naszej firmy.
~pasażer 17-09-2012 20:41
to że podłogę widać to pikuś, ale biletów czasami nie dają
~pasażer 17-09-2012 20:58
kolego z podłogą jak ci się nie podoba to zmień przewożnika.I po pierwsze podłogi są całe i jak nie masz kogo opisywać opisz sam siebie.I nie pisz głupot.
~Alicja2 17-09-2012 21:22
A którzy przewoźnicy są państwowi Pani redaktor ?
~Iwet 17-09-2012 22:00
Co to za kontrola , jeżeli się przed nią ostrzega. Będą tylko jutro te busiki jeździć zgodnie z przepisami. Zapewne nie wezmą jak w inne dni większej ilości pasażerów. Po tej akcji powróci normalne życie. I będą wozić nas na tzw. "glonojada" . Bo to kasa się liczy nie bezpieczeństwo pasażerów.
~klientka 17-09-2012 22:07
lepiej niech nie daja biletow jak maja dawac jakies dziwne bilety!
~były 17-09-2012 22:21
A ja ogłaszam akcję -" pozbyć się byłych ZOMO-wców" z kierownictwa KMP Jelenia Góra. Dalej pracują i mają się dobrze. Gościu z Czernicy. Pozdrowionka dla Zbyszka.
~cytucytam 18-09-2012 7:15
a w pojazdach najlepszego i najważniejszego przewoznika jest wszystko OK bo zawsze sprawdzamy naobkoło i pod spodem . I zaraz ruszą komentarze fachowców od komunikacji
~niewieśniak 18-09-2012 8:31
podobno w roko dają 50 zł za informację o niewydawaniu biletów.
~autobys mały 18-09-2012 9:00
nawet nie prubójta pisać na tego co fruwa u góry na mietle bo wam wytną on ma tu loty darmo.
~mano mano 18-09-2012 10:03
popieram-trasa przez Radomierz do Janowic-busy to rzęchy, siedzenia i oparcia,to jakbyś w koryto wpadł-takie warunki za takie ceny biletów? a pan z wąsami,hm lepiej o nic go nie pytać
~nn 18-09-2012 10:43
tak tak sprawdzajcie najlepiej pod drexem
~Alojzy 18-09-2012 12:24
- W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób wykonujących prywatny, zarobkowy fach pseudodziennikarski. Przeważnie do tego celu wykorzystywane są komputery typu "laptop"” przystosowane do ogłupiania ludzi. Wzrosła także ilość wpadek dziennikarskich spowodowanych przez tego typu "dziennikarzy". Ludzie dajcie żyć innym oraz godziwie zarabiać.
~uczeń 18-09-2012 13:38
o 7 przez radomierz jedzie fajny autobus
~pasażer 18-09-2012 14:11
Piszecie głupoty na temat pana z wąsami * i będzie spokój .Na pana trzeba mieć wygląd .Całe życie pasł bydło a tu nagle trzeba ludzi wozić za 100 lat nie dojdzie do poziomu szkoły podstawowej
~pasażer 18-09-2012 16:30
jak sami psujecie siedzenia i powinniśćie być wdzięczni ze pan z wąsami was zabiera a nie każe isć na piechotę.
~hehhe 19-09-2012 8:03
Na szczęście krycha ma coraz więcej dobrych busów, bo kiedyś też nie było ciekawie, a pks... do karpacza i szklarskiej masakra. roko to... bez komentarza
~on81 19-09-2012 15:22
do wieśniaków: myślicie,że do Waszych wiosek indiańskich firmy transportowe będą wystawiać nowy, lub prawie nowy sprzęt? hahaha wtedy to poszliby z torbami, więc cieszcie się, że coś jeździ i pomalutku poprawia się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group