Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8273
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 8:04
Aktualizacja: 8:07
Autor: 112
Region: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji pn „ Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Obecnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i prewencji sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, w okolicach których występuje zwiększony ruch pojazdów w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.


- Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze..

- Przypomną rodzicom i dzieciom przepisy ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły. Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group