Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7247
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na jeleniogórskich drogach

Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 13:11
Aktualizacja: 13:15
Autor: 112
Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mając powyższe na uwadze policjanci jeleniogórskiej drogówki już jutro (6.06) od godziny 6.00 do 6.00 następnego dnia na drogach miasta i powiatu jeleniogórskiego prowadzić będą działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków, bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania ich z ruchu drogowego.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy kierowcy podczas jazdy stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach, a także będą dyscyplinować tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zapowiadają surowe kary dla tych kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania - zapowiada podinsp. Edyta Bagrowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group