Wtorek, 12 grudnia
Imieniny: Aleksandra, Konrada
Czytających: 9879
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akademik z wirtualnym… Internetem

Wtorek, 2 grudnia 2008, 8:11
Aktualizacja: 22:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Akademik z wirtualnym… Internetem
Fot. Archiwum
Jeden ze studentów mieszkający w domu studenckim Kolegium Karkonoskiego przeszedł prawdziwy maraton próśb, skarg i żądań o Internet, który miał być standardowym wyposażeniem w jego pokoju. O ile początkowo obiecano mu, że sieć pojawi się lada dzień, o tyle po trzech tygodniach na łącze nie dawano mu nawet nadziei.

Pan Dariusz (imię zostało zmienione na jego prośbę) jest studentem Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego. Jak mówi, internet, to jedno z jego podstawowych narzędzi pracy. Dlatego szukając kwatery na rok akademicki najważniejszą kwestią był Internet w pokoju.

Podczas telefonicznej rezerwacji pokoju w akademiku zapewniano mnie, że w chwili wprowadzania się studentów czyli na początku października Internet będzie dostępny dla każdego na terenie całego akademika. Kiedy tam zamieszkałem, okazało się, że jednak go nie ma – mówi Dariusz.

Na pytania żaka o datę zamontowania internetowego łącza pracownicy akademika spławiali studenta kolejnymi obietnicami bez pokrycia. Ekipa monterska w pokojach zapowiadana była wielokrotnie, ale nigdy się tam nie pojawiła. W końcu pan Dariusz poszedłem do kierowniczki domu studenckiego z zapytaniem, kiedy w końcu będzie miał dostęp do sieci. Kobieta zapewniała go, że robi wszystko co może, aby jak najszybciej dostęp do Internetu był dla każdego.

- Po upływie około dwóch tygodni znowu zjawiam się u pani kierownik z zapytaniem o Internet. Tym razem usłyszałem, że czwarte piętro ma już sieć, bo było okablowane, natomiast studenci pozostałych pięter będą mieli dostęp za pośrednictwem Wi-Fi i w najbliższym czasie nie będzie innej możliwości, ponieważ akademika nie stać na podłączenie internetu za pomocą kabli – mówi oburzony student. – Od tamtej wizyty codziennie sprawdzałem czy mój laptop wykrywa sieci bezprzewodowe, bezskutecznie.

W końcu pan Dariusz wybrał się do technika, który wyjaśnił mu, że w akademiku znajdują się dwa routery Wi-Fi na czwartym piętrze i na parterze. Niestety urządzenie zostało zalane i przestało działać.
– Powiedziano mi również, że na nowy router nie mają funduszy. Tak więc do dzisiaj w dalszym ciągu nie mam dostępu do Internetu. Płace tyle samo co osoby mieszkające na czwartym piętrze. Oni mają dostęp do sieci, a ja nie. Studiuje na Wydziale Technicznym i nie wyobrażam sobie jak mam dalej obchodzić się bez dostępu do internetu.

I jak się okazuje, na jakiekolwiek zmiany jak na razie się nie zapowiada. Pracownicy akademika bezradnie rozkładają ręce mówiąc, że nie od nich zależy, kiedy Internet zostanie podłączony na wszystkich piętrach.

– Nie wiem dlaczego sygnał zanika – mówi Tomasz Mydłowski, referent ds. administracyjnych. Być może dzieje się tak dlatego, że mury akademika są żelbetonowe, co uniemożliwia swobodny przepływ bezprzewodowego internetu. Dodatkowo prowadzony jest remont budynku i w około rozstawione są rusztowania, które również mogą mieć na to wpływ.

– Zdajemy sobie sprawę, że jest to jakieś utrudnienie dla naszych studentów, ale niestety nic nie możemy z tym zrobić. Na poszczególnych piętrach ten internet jakoś działa. Nie można powiedzieć, że jest on rewelacyjny, ale studenci starają sobie jakoś z tym radzić. Schodzą piętro niżej, albo piętro wyżej i korzystają z Internetu w pokojach swoich znajomych. Pani kanclerz obiecała, że będziemy rozbudowywać sieć, ale kiedy to nastąpi, nie wiemy.

Na kolejnych obietnicach zakończyło się również rozważenie możliwości przeniesienie pana Dariusza do pokoju, w którym jest Internet. Jednak w naszej rozmowie, nie pojawiły się żadne konkretne deklaracje.
– Obecnie wszystkie pokoje z internetem są zajęte, ale jeśli ten student przyjdzie do nas i porozmawia z nami, to zastanowimy się co dalej zrobić – mówi Tomasz Mydłowski. – Problem w tym, że panu Dariuszowi jak na razie, więcej czasu niż nauka zajmują rozmowy z pracownikami akademika. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tym razem rozmowa nie zakończy się kolejnych wirtualnych... obietnicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
128
Tak
39%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group