Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5614
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Akademia oddychania za darmo. Skorzystaj!

Wtorek, 14 kwietnia 2015, 17:10
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2015, 9:47
Autor: Org
Karpacz: Akademia oddychania za darmo. Skorzystaj!
Fot. Centrum Medyczne Karpacz
Centrum Medyczne Karpacz zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Akademii Oddychania. Spotkanie dla rodziców – 15.04 (środa), godzina 14:30, spotkanie dla dorosłych – 17.04 (piątek), godzina 14:30. Warsztaty odbędą się w głównym budynku Centrum Medycznego Karpacz, przy ul. Myśliwskiej 13, w sali konferencyjnej na I piętrze.

Akademia Oddychania to kampania wspierająca świadome leczenie chorób oskrzeli i płuc (astma, POChP, zespół krupu). Umożliwia ona pacjentom szerszy dostęp do wiedzy o chorobach układu oddechowego, sposobach radzenia sobie z chorobą i przeciwdziałania skutkom nieprawidłowego leczenia. Ma uświadomić chorym i ich bliskim, jak ważna jest kontrola choroby oraz właściwe stosowanie systemów inhalacyjnych.

Szacuje się, że astma dotyka ponad 4 miliony Polaków. Niestety, szacunkowo aż połowa chorych nie ma postawionej diagnozy i – mimo ewidentnych objawów – nie wie, że powinna się leczyć. Natomiast 70–80% tych, którzy przyjmują leki, robi to niewłaściwie. Liczby te pokazują, iż warto podjąć wysiłek edukacyjny, by zwyczajnie pomóc chorym. Od 23 marca br. w całym kraju Akademia Oddychania organizuje bezpłatne warsztaty, które pozwolą chorym poznać specyfikę samych schorzeń, obecne metody leczenia, nauczyć się, jak dobrać odpowiedni inhalator, a wreszcie jak używać go tak, żeby leczenie było maksymalnie skuteczne.

Szkolenia noszą nazwę Warsztatów Oddychania i mają uzmysłowić uczestnikom, że prawidłowe postępowanie z chorobą jest proste jak zwyczajny oddech.
Akademia Oddychania dla wszystkich chętnych przygotowała też poradniki – jak się leczyć, czego unikać, jak sobie pomagać w codziennych zmaganiach z chorobą. Powstała też mobilna aplikacja dla dorosłych i interaktywna gra dla dzieci. Jej bohater pomoże najmłodszym oswoić się z chorobą i zrozumieć specyfikę jej leczenia.

Z astmą można żyć aktywnie i tak jak się lubi – ważne, by znać i właściwie stosować zalecenia dotyczące postępowania w chorobie.

Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie www.akademiaoddychania.pl – można również sprawdzić terminy i miejsca i i zapisać się na bezpłatne warsztaty.
Inicjatorem kampanii jest AstraZenecaPolska; patronatem akcję objęły: Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej oraz Fundacja „Zawsze O Krok Przed Astmą”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group