Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2522
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Agnieszka Rehlis w piątkowym koncercie „Muzyka Mistrzów”

Czwartek, 27 lutego 2014, 8:45
Aktualizacja: Sobota, 1 marca 2014, 12:22
Autor: Manu
Jelenia Góra: Agnieszka Rehlis w piątkowym koncercie „Muzyka Mistrzów”
Fot. Organizator
W piątek (28 lutego) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów”. Solistką koncertu pod batutą Tomasza Bugaja będzie mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. Cena biletu: 30 zł, 20 zł.

W programie piątkowego koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Richarda Wagnera (Uwertura do opery „Rienzi”, Wesendonck-Lieder), Richarda Straussa (Dyl Sowizdrzał) oraz Gustava Mahlera (Kindertotenliede).

Urodzona w Jeleniej Górze Agnieszka Rehlis odbywa właśnie tournee z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, śpiewając Polskie Requiem Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W tym roku Agnieszka Rehlis zadebiutowała w Houston Grand Opera w Houston (USA), w operze „Pasażerka” Mieczysława Weinberga, w lipcu wystąpi także w operze Weinberga w Nowym Jorku podczas Lincoln Center Festival.

Agnieszka Rehlis w 1996 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1993-96 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka I nagrody na Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (1991) oraz III nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Od roku 1996 do roku 2007 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała partią Jadwigi w „Strasznym dworze” Stanisława Moniuszki. Z Operą Wrocławską odbyła tournee po Niemczech (m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu w Xanten), Holandii (w Teatr Caree w Amsterdamie i Royal Theater w Hadze), Belgii, Anglii, Irlandii, Francji, Włoszech oraz Tajwanie (Narodowy Teatr Taipei).

Działalność koncertowa Agnieszki Rehlis w głównej mierze obejmuje koncerty oratoryjne. Ma w swoim repertuarze ponad 60 pozycji - od Johanna Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego. Obejmuje on m.in.: Requiem Verdiego i Mozarta, Missę solemnis i IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Stabat Mater Gioacchino Rossiniego, Antonína Dvořáka i Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz utwory Bacha, Georga Friedricha Haendla i Josepha Haydna. Występowała z takimi dyrygentami jak: Jiří Bělohlávek, Gabriel Chmura, Lawrence Foster, Marco Guidarini, Gustavo Dudamel, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Bramwell Tovey, Antoni Wit, Long Yu. Wielokrotnie uczestniczyła w koncertach prowadzonych przez Krzysztofa Pendereckiego w kraju i za granicą.

Sprostowanie: W powyższym artykule podaliśmy wcześniej mylną informację jakoby, Pani Agnieszka Rehlis nagrała płytę „Lutosławski w SACD (vol. 2) ”. W kategorii Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca za płytę "Lutosławski w SACD (vol. 2) ” nominowany jest dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk, którą nagrał z wiolonczelistą Robertem Cohenem, pianistką Ewa Pobłocką i orkiestrą Sinfonia Varsovia. To białostoccy chórzyści zostali wyróżnieni w kategorii Album roku muzyka współczesna za płytę "Penderecki: The Complete Symphonies”, którą nagrali z solistami m.in. Agnieszką Rehlis i Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Za mylną informację Panią Agnieszkę Rehlis przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group