Zalogowanych: 19

Zielona Góra: Adrian Kołodziej medalistą Mistrzostw Polski

Wtorek, 30 września 2014, 20:38
Aktualizacja: 20:40
W dn. 27–28. września w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce z udziałem ponad 800 najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad 150 klubów z całej Polski.

Prawo startu w docelowej imprezie dla tej grupy wiekowej zawodników uzyskało dwoje reprezentantów MKL "12" Jelenia Góra - specjalistów krótkich biegów płotkarskich - Julia Gul i Adrian Kołodziej, którzy zajęli medalowe pozycje podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych dwa tygodnie wcześniej we Wrocławiu.

Bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Kołodziej, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce w biegu na dystansie 110 m ppł. w czasie - 15,65 s. Najpierw Adrian wygrał bieg eliminacyjny w czasie 15,86 s dający mu bezpośredni awans do ścisłego finału. W finale pobiegł jeszcze szybciej uzyskując 15,65 s. Do złotego medalu zabrakło zaledwie 0,05 s.
Julia Gul zaczęła swój start na dystansie 100 m ppł. również od biegów eliminacyjnych uzyskując wynik - 16,10 s., który dał jej prawo startu w ścisłym 8-osobowym finale. Niestety, jeden błąd na 6 płotku spowodował utratę rytmu i z czasem 16,27 s. linię mety jeleniogórzanka minęła na 8. pozycji.