Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16070
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „ACTA do kosza, rząd do wymiany” Protestowali przeciw ograniczeniu swobody w sieci

Czwartek, 26 stycznia 2012, 8:07
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2012, 8:57
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „ACTA do kosza, rząd do wymiany” Protestowali przeciw ograniczeniu swobody w sieci
Fot. Petr
„Precz z cenzurą, piractwo górą”. „Kto nie skacze jest za ACTA! Hej, hej!”. „ACTA do kosza, rząd do wymiany”. „Tusk, gdzie twój mózg!”. Te i inne podobne hasła rozbrzmiewały wczoraj w całej Polsce podczas protestów przeciw ACTA.

Od początku tygodnia przeciwnicy ACTA – kontrowersyjnej umowy międzynarodowej mocno ograniczającej swobodę w Internecie, którą dziś o godzinie 3.30 podpisała polska ambasador Jadwiga Rodowicz-Czechowska w Tokio, nawoływali do protestów m.in. w serwisie facebook. Faktyczne manifestacje w całym kraju odbyły się wczoraj - w Jeleniej Górze najpierw na Placu Ratuszowym, a później na głównych ulicach miasta.

– Manifestujemy przeciw umowie, która naszym zdaniem spowoduje odcięcie społeczeństwa od dóbr kultury. Internet jest najbardziej demokratycznym z dostępnych mediów szczególnie ułatwiającym życie ludziom młodym, których często nie stać na uczestnictwo w wernisażach, spektaklach, koncertach itp. Dzięki wolnej sieci mamy dostęp do wszystkiego; możemy ujrzeć niemal na żywo to, w czym nie mogliśmy uczestniczyć osobiście – mówił nam wczoraj Karol, jeden z uczestników protestu pod ratuszem.

– Spora część jeleniogórzan, podobnie jak mieszkańcy innych biedniejszych miast w Polsce, „ściąga” kulturę z Internetu. Bo nie ma innego wyboru, dostęp do multipleksów, porządnych teatrów czy galerii mamy tylko w sieci. I nie chcemy tego stracić – dodała Lena.

Manifestacje przeciw ACTA odbywały się wczoraj nielegalnie. Na szczęście, w Jeleniej Górze nie doszło do żadnych zamieszek, zniszczenia mienia czy innych sytuacji, w których musieliby interweniować funkcjonariusze policji. Podczas patroli nikogo nie zatrzymano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (154)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy ACTA ułatwią inwigilację Polaków w sieci?

Oddanych
głosów
976
Tak. To zamach na swobody
86%
Nie. Ustawa uszczelni luki prawne
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group