Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6185
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Abolicja znowu przedłużona

Piątek, 2 września 2016, 8:38
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2016, 7:21
Autor: ZR/Wodnik
Jelenia Góra: Abolicja znowu przedłużona
Fot. Użyczone/Wodnik
Już po raz trzeci, tym razem do końca roku, „Wodnik” przedłużył abolicję dla jeleniogórzan, którzy odprowadzają wodę deszczową do kanalizacji sanitarnej.

Abolicję ogłoszono pod koniec roku 2015. Początkowo akcja nie cieszyła się zbyt wielką popularnością, teraz firma nie nadąża z załatwianiem wszystkich wniosków na bieżąco. Powstała nawet mała kolejka…

- Próśb o sprawdzenie sieci załatwiliśmy już kilkaset - mówi Agnieszka Hacia, kierownik wydziału oczyszczalni ścieków - Zainteresowanie jest tak duże, że postanowiliśmy abolicję wydłużyć jeszcze o kilka miesięcy. Bardzo zależy nam na rozwiązaniu problemu.

Odprowadzanie wód deszczowych do kanalizacji ściekowej jest niedozwolone. Mówią o tym artykuły: 9.1 oraz 28.4a Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Nie dotyczy to tylko tych mieszkańców, którzy odprowadzają ścieki do kanalizacji ogólnospławnej.

Wszyscy właściciele nieruchomości, którzy mają wpiętą kanalizację deszczową do kanalizacji sanitarnej, mogą zgłosić się do „Wodnika” jeszcze do końca grudnia. Zostaną powiadomieni jak technicznie zaistniałą sytuację rozwiązać. Nie zostaną wobec nich wyciągnięte żadne konsekwencje.

Po 1 stycznia 2017 r. „Wodnik” sukcesywnie dokona kontroli gospodarki wodno - ściekowej na terenie Jeleniej Góry i wówczas, wobec osób łamiących przepisy, będą wyciągane już sankcje prawne i finansowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group