Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7591
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: A w górach już zima

Poniedziałek, 20 października 2008, 8:13
Aktualizacja: Wtorek, 21 października 2008, 8:27
Autor: TEJO
REGION: A w górach już zima
Fot. Jakub Michnowski
Do astronomicznego początku najchłodniejszej pory roku mamy jeszcze dwa miesiące. Tymczasem w górnych partiach Karkonoszy już leży śnieg.

Śnieg spadł w nocy z piątku na sobotę. Pokrył cienką warstwą, między innymi, rejon Kotła Małego Stawu.
Opady białego puchu zanotowano już we wrześniu, jednak dopiero teraz jest szansa, że nie stopnieje on w mgnieniu oka. Póki co, nie sprzyjają temu temperatury. Dziś w górach zanotowano ujemne wskazania termometru.

Taka aura nie jest w Karkonoszach niczym nadzwyczajnym o tej porze roku. Bywało, że śnieg sypał tam w cieplejszych miesiącach. Kilka lat temu zanotowano nawet wrześniowe lawiny.

Goprowcy przypominają licznym jeszcze październikowym turystom o konieczności dostosowania stroju do warunków panujących w wyższych partiach Karkonoszy. Nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu. Na szlakach w miniony weekend widywani byli turyści w lakierkach i turystki w szpilkach. W takich butach o upadek i wypadek nie trudno.

A na nizinach synoptycy zapowiadają powrót złotej polskiej jesieni. Do środy temperatura ma sięgnąć nawet 20 kreski termometru. Później ochłodzi się i będzie padał deszcz, a w górach - śnieg. Cieplejsza aura ma wrócić na dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group