• Czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Godz. 14:40
  • Imieniny: Alicji, Apoloniusza, Bogusławy
  • Czytających: 5930
  • Zalogowanych: 25
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 17:41
Autor: TEJO

<b>Kradzież pod napięciem </b>
Ponad tysiąc złotych zaoszczędziłaby na rachunku za energię elektryczną mieszkanka ulicy Waryńskiego w Szklarskiej Porębie. Jednak kradzież prądu wykryli policjanci. W czynnościach brali udział także pracownicy koncernu EnergiaPro. Kobietę czeka sprawa karna. W więzieniu może spędzić nawet trzy lata.

<b> Kraksa z radiowozem </b>
Samochód policyjny uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji drogowej, do której doszło w poniedziałek około godziny 17 na ulicy Wrocławskiej. Radiowóz ścigał ciężarówkę, ponieważ istniało podejrzenie, że jego naczepa została skradziona. Pojazd policji jechał na sygnale, ale kierowca innej ciężarówki, która jechała z przeciwka, nie ustąpił pierwszeństwa. Radiowóz zjechał na bok. Zbiło się lusterko i boczna szyba. Winowajca zdarzenia uciekł. W dodatku okazało się, że alarm był fałszywy. Naczepa ściganego pojazdu nie pochodziła z kradzieży.

<b>Szaletowy włamywacz </b>
Przedmioty o łącznej wartości prawie sześciu tysięcy złotych ukradł z miejskich ubikacji 47-letni jeleniogórzanin. Sprawca włamał się do dwóch szaletów. Policja ustaliła jego dane, a także fakt, że nie jest nigdzie zameldowany. Teraz policjanci poszukują złodzieja.
Poszukiwany jest także siedemnastolatek podejrzewany o to, że dokonał rozboju na swoim koledze. Pobił go i ukradł telefon komórkowy o wartości 350 złotych.

<b>Złodziejska wpadka </b>
Policja zatrzymała złodziejkę, która włamała się i okradła jedno z mieszkań przy ulicy Różyckiego. Kobieta ma 28 lat. W ręce stróżów prawa wpadł także 47-letni paser, który przyjął ukradzione rzeczy.
Kobieta dorobiła klucze do mieszkania swojego byłego konkubenta i podczas jego nieobecności weszła do jego mieszkania. Przygotowała do zabrania zestaw DVD oraz wieżę o łącznej wartości 1069 zł. Miała problem z wyniesieniem tych przedmiotów poprosiła o pomoc kolegę. Nie powiedziała jednak, że nie jest to jej mieszkanie.
Kobieta ukradzione mienie sprzedała za kwotę 270 zł 47-letniemu jeleniogórzaninowi. W wyniku przeszukania jego mieszkania policjanci odzyskali łupy, które zwrócili właścicielowi. Jeleniogórzance postawiono zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie zarzuca się paserstwo. W więzieniu może spędzić pięć lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1268
Tak
71%
Nie
24%
Nie wiem
5%
Głos ulicy
500+ na każde dziecko?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 17.04.2019 r.  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  
Edukacja
Podpisali porozumienie, będą współpracować...  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group