Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Środa, 24 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2006, 14:19
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b>KOWARY
Sprzedawali
prochy nieletnim </b>
Czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o handel narkotykami zatrzymała w Kowarach policja i straż graniczna. To trzech braci w wieku 22, 29 i 30 lat oraz 18-letni syn z 43-letnią matką, którzy mieszkają w sąsiedztwie braci. Dystrybucją marihuany, amfetaminy oraz tabletek ekstazy zajmowali się od ponad dwóch lat, a z ich sprzedaży uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ich klientami byli najczęściej nieletni, którzy w ramach rozliczeń z handlarzami wynosili z domu telewizory, odtwarzacze DVD, konsole do gier.
W mieszkaniach zatrzymanych policja wykryła narkotyki oraz przedmioty służące do ich konfekcjonowania: woreczki i sodę oczyszczoną. Przestępcy byli już wcześniej znani policji. Wszystkim zatrzymanym za sprzedaż narkotyków nieletnim grozi kara więzienia na czas nie krótszy od trzech lat.

<b> JELENIA GÓRA
Stłuczka w centrum </b>
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Matejki. Kierujący samochodem marki VW Touran, 33-letni jeleniogórzanin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok renault clio, za którego kierownicą siedziała 48-letnia jeleniogórzanka. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń i pozostała w szpitalu. Kierowcy byli trzeźwi.

<b> JELENIA GÓRA
Wyłudzacze na kredyt </b>
Dwóch jeleniogórzan w wieku 23 i 29 lat na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach wyłudzili kredyt w wysokości 1288 zł w systemie sprzedaży ratalnej na zakup komputera oraz innego urządzenia. Poszkodowanym jest jeden z warszawskich banków. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.
Funkcjonariusz zatrzymali także 45-letniego mieszkańca gminy Janowice Wielkie oraz 57-letniego jeleniogórzanina. Ten wystawił janowiczaninowi fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. 45-latek chciał wyłudzić kredyt w wysokości pięciu tysięcy złotych.

<b> JELENIA GÓRA
Włamywał się i kradł </b>
Kilkadziesiąt przestępstw na terenie Jeleniej Góry i Karpacza popełnił 17-latek z miasta pod Śnieżką. Przestępczy proceder uprawiał od listopada ubiegłego roku.
Najczęściej włamywał się do piwnic, gdzie jego łupem padały rowery. W samochodach radiootwarzacze. Chłopak często wykorzystywał nieuwagę, najczęściej kobiet i z torebek kradł pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe.
Za te wszystkie czyny będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich. 17-latek był już wcześniej notowany przez policję za podobne przestępstwa.

<b> JELENIA GÓRA
Cmentarne hieny </b>
Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 20 lat, którzy profanowali nagrobki, zatrzymała jeleniogórska policja. Do zdarzenia doszło w nocy 22 maja w Jeleniej Górze, na jednym z cmentarzy komunalnych. Sprawcy zostali złapani podczas demontażu metalowych krzyży oraz innych elementów metalowych z nagrobków. Łącznie ukradli 10 krzyży i metalowy wazon, które zamierzali sprzedać w punkcie skupu złomu. Policjanci odzyskali ukradzione mienie, jednak do tej pory nie ustalono jego wartości. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group