Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3805
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika Policyjna

Środa, 30 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:22
Autor: kmp

<b>JELENIA GÓRA
Wpadka z "kompotem"</b>
Dwa wiaderka wygotowanej słomy makowej, trzy plastikowe butelki amoniaku, 40 litrów wywaru ze słomy oraz strzykawki i bezwodnik kwasu octowego: takie "fanty" znaleźli policjanci w mieszkaniu przy ulicy Młyńskiej. Właściciel lokalu, 37-letni jeleniogórzanin, został zatrzymany przez funkcjonariuszy sekcji kryminalnej na gorącym uczynku produkcji polskiej heroiny.
- Z zabezpieczonych produktów można by wyprodukować kilkadziesiąt działek narkotyku - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.
To nie pierwszy występek mężczyzny: wcześniej miał już sprawy związane z produkcją środków odurzających. Teraz grozi mu kara grzywny i wyrok do pięciu lat pozbawienia wolności.

<b>KOTLINA JELENIOGÓRSKA
Zderzenie po pijaku</b>
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek na krajowej "trójce" w okolicach Kaczorowa. 46-letni mieszkaniec tej miejscowości jechał fiatem 126 od strony Radomierza. Kiedy skręcał w prawo w kierunku Kaczorowa, nie zachował ostrożności i zajechał drogę ciężarówce marki Mercedes, która jechała z naczepą. W wyniku manewru ciężarówka uderzyła w malucha. Przybyły na miejsce wypadku patrol policji stwierdził, że kaczorowianin był pijany: miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala. Za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku może stracić prawo jazdy a nawet trafić na trzy lata do więzienia. <b>(TEJO)</b>

<b>JELENIA GÓRA
Bandycki napad</b>
Wczoraj zatrzymano w Jeleniej Górze dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Postawiono im zarzut rozboju, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło na ulicy Wolności. Chuligani zaczepili 18-letniego przechodnia i zażądali od niego wprost pieniędzy. Chłopak nie miał przy sobie pieniędzy, wówczas "poprosili" go o telefon. Chłopak znowu odmówił, a wtedy pobito go i skopano, a następnie ukradziono mu 10 zł, komórkę i klucze do mieszkania. Szczęśliwie18-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Napadnięty chłopak znał jednego z bandziorów, dlatego szybko ich aresztowano. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który zwrócono 18-latkowi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.
Ciekawe , czy gdyby chłopak nie znał rabusiów, udało by się ich zatrzymać równie szybko?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group