Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8351
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika Policyjna

Środa, 30 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:22
Autor: kmp

<b>JELENIA GÓRA
Wpadka z "kompotem"</b>
Dwa wiaderka wygotowanej słomy makowej, trzy plastikowe butelki amoniaku, 40 litrów wywaru ze słomy oraz strzykawki i bezwodnik kwasu octowego: takie "fanty" znaleźli policjanci w mieszkaniu przy ulicy Młyńskiej. Właściciel lokalu, 37-letni jeleniogórzanin, został zatrzymany przez funkcjonariuszy sekcji kryminalnej na gorącym uczynku produkcji polskiej heroiny.
- Z zabezpieczonych produktów można by wyprodukować kilkadziesiąt działek narkotyku - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.
To nie pierwszy występek mężczyzny: wcześniej miał już sprawy związane z produkcją środków odurzających. Teraz grozi mu kara grzywny i wyrok do pięciu lat pozbawienia wolności.

<b>KOTLINA JELENIOGÓRSKA
Zderzenie po pijaku</b>
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek na krajowej "trójce" w okolicach Kaczorowa. 46-letni mieszkaniec tej miejscowości jechał fiatem 126 od strony Radomierza. Kiedy skręcał w prawo w kierunku Kaczorowa, nie zachował ostrożności i zajechał drogę ciężarówce marki Mercedes, która jechała z naczepą. W wyniku manewru ciężarówka uderzyła w malucha. Przybyły na miejsce wypadku patrol policji stwierdził, że kaczorowianin był pijany: miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala. Za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku może stracić prawo jazdy a nawet trafić na trzy lata do więzienia. <b>(TEJO)</b>

<b>JELENIA GÓRA
Bandycki napad</b>
Wczoraj zatrzymano w Jeleniej Górze dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Postawiono im zarzut rozboju, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło na ulicy Wolności. Chuligani zaczepili 18-letniego przechodnia i zażądali od niego wprost pieniędzy. Chłopak nie miał przy sobie pieniędzy, wówczas "poprosili" go o telefon. Chłopak znowu odmówił, a wtedy pobito go i skopano, a następnie ukradziono mu 10 zł, komórkę i klucze do mieszkania. Szczęśliwie18-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Napadnięty chłopak znał jednego z bandziorów, dlatego szybko ich aresztowano. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który zwrócono 18-latkowi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.
Ciekawe , czy gdyby chłopak nie znał rabusiów, udało by się ich zatrzymać równie szybko?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
54
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group