Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6984
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Groził śmiercią
policjantom </b>
Pijany 37-letni jeleniogórzanin, który wszczął awanturę domową przy ulicy Cieplickiej, będzie miał więcej problemów. Kiedy na interwencję przyjechali policjanci, rozjuszony mężczyzna rwał się do bicia funkcjonariuszy, zwyzywał ich bardzo obraźliwie a na koniec powiedział, że ich pozabija. Krewkiego ciepliczanina udało się ujarzmić i zamknąć w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiał, dowiedział się, że prokurator wypuści go na wolność pod warunkiem zapłacenia kaucji w wysokości dwóch tysięcy złotych. Przestępca, któremu zarzuca się naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i groźby karalne, będzie musiał także regularnie meldować się w komisariacie. 37-latkowi grozi kara więzienia do pięciu lat.

<b> JELENIA GÓRA
Złodziejki
za i przed ladą </b>
Na pomysł, jak zrobić tanie zakupy, wpadły dwie mieszkanki gminy Jeżów Sudecki. Przedsiębiorcze panie, z których jedna była kasjerką w jeleniogórskim hipermarkecie, postanowiły oszczędzić ponad 300 złotych. Kiedy znajoma kasjerki zrobiła zakupy w sklepie, kasjerka przepuściła z pominięciem rejestracji kodów kreskowych zawartość koszyka wspólniczki. Nie umknęło to uwadze pracowników ochrony, którzy o zajściu zawiadomili policję. Kasjerka straciła pracę, a obie panie czeka przed sądem sprawa o usiłowanie kradzieży.

<b> MYSŁAKOWICE
Małolat włamywaczem </b>
Nie udało się 14-letniemu przestępcy włamać się do jednego z pomieszczeń gospodarczych w Mysłakowicach. Wyrostek złodziejaszek miał zamiar pomieszczenie okraść, ale został spłoszony przez właściciela. Interweniowała policja. Małolat po przesłuchaniu wrócił do domu pod opiekę rodziców.

<b> PIECHOWICE
Amator kradzionego drewna </b>
800 złotych były warte belki i łaty drewniane, które ukradł 52-letni piechowiczanin mieszkance swojej miejscowości. Sprawcę zatrzymano. Czynności prowadzi policja z Jeleniej Góry Cieplic.

<b> JELENIA GÓRA
Pijany za „kółkiem”
mimo zakazu </b>
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 56-letni mieszkaniec miasta, kiedy prowadził ulicą Powstańców Śląskich swój samochód. Mężczyznę zatrzymał do kontroli patrol policji. Okazało się, że kierowca nie tylko wypił kilka głębszych, lecz także obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.
Policjanci zatrzymali na drogach miasta i regionu także dwóch innych kierowców, którzy jechali na podwójnym gazie.

<b> REGION
Łapią z narkotykami </b>
Kolejne zatrzymania młodych ludzi, przy których znaleziono środki odurzające. 19-letni jeleniogórzanin wpadł przy ulicy Ogińskiego. Policjanci ujawnili, że miał przy sobie kilkanaście działek marihuany. Z kolei w Karpaczu przy ulicy Nadrzecznej patrol policji zatrzymał 14-letnią dziewczynę. Znaleziono u niej kilka porcji metamfetaminy. Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu, zaś nastolatka po przesłuchaniu została przekazana pod opiekę rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group