Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7077
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika Policyjna

Wtorek, 18 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 12:42
Autor: mzk

<b>Złodziej w akcji</b>

Na ulicy Wiejskiej rozegrały się sceny rodem z filmu gangsterskiego. 25-letni jeleniogórzanin wyrwał torebkę z dokumentami 75-letniej kobiecie. W pościg za złodziejem rzucił się odważny mężczyzna, który złapał złodzieja i odzyskał skradzione rzeczy.
Apelujemy do kobiet - portfel, pieniądze i ważne dokumenty bezpieczniej
nosić przy sobie, bo w razie kradzieży mogą stać się łupem złodzieja.
Ulica Wiejska jest jedną z mniej bezpiecznych ulic w naszym mieście, lepiej nie chodzić tam samemu zwłaszcza o zmroku. W imieniu napadniętej dziękujemy za
bohaterską postawę pana, który niczym agent James Bond zareagował błyskawicznie
na krzywdę starszej pani i rzucił się w pogoń za złoczyńcą.

  <b>Złodziej w piwnicy</b>

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze poszukują sprawcy włamania do piwnicy domu przy ulicy Morcinka. Złodziej uciekł spłoszony przez właściciela piwnicy.
Policja ustaliła, że nic z feralnej piwnicy nie zginęło. Wiadomo tylko, że sprawca miał około 40 lat i pochodzi z Piechowic. Policja obiecuje, że będzie usiłowała zatrzymać sprawcę.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

  <b>Pijani rowerzyści</b>

Trzech pijanych rowerzystów zatrzymała policja na jeleniogórskich ulicach.
Pierwszego delikwenta izby wytrzeźwień zatrzymano na ulicy Ogińskiego. Chuch do alkomatu zawierał 1,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za
kierowanie pojazdem po pijaku miał już zakaz prowadzenia pojazdów, ale jak widać nie bardzo się tym faktem przejął. Następnego pijanego rowerzystę złapano na ulicy Powstańców Śląskich. Ten po dmuchnięciu w ustnik alkomatu uzyskał wynik 2,20 promila. Kolejny przypadek; ulica Paderewskiego i "zaledwie" 1,44 promila. Może lepiej po piwku wracać piechotą do domu ? Nasz apel do rowerzystów; uważajcie na siebie i na innych, żeby zbliżające się święto zmarłych nie było w tym roku (i w następnych latach) waszym świętem.

 <b>Kowary</b>

Policjanci Referatu Kryminalnego z LP w Kowarach zatrzymali 27-letniego mieszkańca Kowar podejrzanego o okradzenie samochodu marki Opel Omega. Zginął z niego komputer
przenośny o wartości 3600 zł. Samochód i komputer należał do obywatela Niemiec. Mienie odzyskano. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach. Sprawca nie zdążył upłynnić laptopa, a jak wiadomo, kto się spóźnia, dwa razy traci.

 <b>Szklarska Poręba</b>

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby
poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze decyzją wydaną w dniu 21.04.2005 roku w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz zatrzymany trafi za kratki na rok i 6 miesięcy. Życzymy miłego pobytu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group