Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4395
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Kablarze na celowniku </b>
Policjanci zatrzymali dwóch jeleniogórzan w związku z podejrzeniem kradzieży kabla telefonicznego. W mieszkaniu jednego znaleziono kilkanaście sztuk amunicji do broni gazowej, którą miał nielegalnie. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę przy ul. Staromiejskiej w Cieplicach. Patrol zauważył dwóch mężczyzn przy jednej ze studzienek telekomunikacyjnych. Mężczyźni zaczęli uciekać. Pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 17-latek, 10 minut później jego starszy kolega. Próowali ukraść 50 mb kabla telefonicznego o wartości nie mniejszej niż 500 zł. Ponadto w mieszkaniu 17-latka policjanci zaleźli 18 sztuk amunicji do broni gazowej oraz kilka mb skradzionego kabla telefonicznego. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymani są również sprawcami kradzieży kabla telefonicznego z ul. Wojewódzkiej w Jeleniej Górze. Sprawcy trafili do „policyjnego aresztu”. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Odpowiedzą za kradzież, a 17-latek dodatkowo za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienie wolności.

<b>JELENIA GÓRA
Pobił sokistę
i zniszczył wagon </b>
Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei oraz uszkodzenie części wagonu: takie zarzuty zostaną postawione 28-latkowi bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyznę sokista złapał zaraz po tym, kiedy sprawca na wagonie jednego z pociągów wymalował bohomazy farbą w spreju. Doszło do szarpaniny. Interweniowała policja. Wandal i chuligan przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

<b> JELENIA GÓRA
Z komórką w „kompot” </b>
Kradziony telefon komórkowy oraz działkę polskiej heroiny, popularnie zwanej „kompotem” miał przy sobie 53-letni mieszkaniec Bolesławca. Policjanci zatrzymali go przy ulicy Cieplickiej. Bolesławianin trafił do policyjnej izby zatrzymań. Sprawę prowadzi cieplicki komisariat policji.

<b> KAMIENNA GÓRA
Gdzie jest nieboszczyk? </b>
Nietypową sprawę bada kamiennogórska policja. Podczas zarządzonej ekshumacji zwłok więźnia, który rzekomo zmarł w 1962 roku, okazało się, że trumna, w której miano pochować nieboszczyka jest pusta. Najprawdopodobniej taka była od początku. W pogrzebie uczestniczył wówczas strażnik ówczesnej służby więziennej. Policjanci szukają ewentualnych świadków lub osób, które są w stanie udzielić na ten temat więcej informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
305
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group