Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6061
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Piątek, 23 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 16:58
Autor: TEJO

<b>JELENIA GÓRA
Sprzedawali prochy dzieciom </b>
O posiadanie i handel marihuaną, amfetaminą i tabletkami ekstazy podejrzani są dwaj mieszkańcy okolic Jeżowa Sudeckiego w wieku 19 i 30 lat. Dilerzy zostali zatrzymani przez jeleniogórską policję.

30-latek był już wcześniej karany za handel środkami odurzającymi. Dlatego dla większego bezpieczeństwa nie trzymał narkotyków w domu, lecz zakopywał je w pobliskim lesie.

W skrytce policjanci znaleźli ponad 600 sztuk tabletek ekstazy oraz pond 7 tys. działek amfetaminy. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że mężczyzna rozprowadzał narkotyki wśród mieszkańców gminy. Klientami były również osoby małoletnie. Diler sprzedał kilkadziesiąt tys. działek amfetaminy i ponad tysiąc działek marihuany o łącznej wartości blisko 17 tys. zł.

- Drugi z zatrzymanych mężczyzn zaopatrywał się w narkotyki u 30-latka, które następnie odsprzedawał. On również sprzedawał narkotyki małoletnim, co jest zbrodnią - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.

Dilerzy zostali aresztowani. Obu mężczyznom przede wszystkim za sprzedaż narkotyków nieletnim grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata. Sprawa ma charakter rozwojowy.

<b>JELENIA GÓRA
Kradł w markecie </b>
Przedmioty o wartości około 260 złotych ukradł z półek jednego z hipermarketów 43-letni mieszkaniec Świebodzic. Kradzież zauważyli pracownicy ochrony placówki, ale mężczyźnie udało się uciec. Sprawcę złapał po pościgu patrol policji, która częściej przed świętami pilnuje okolic dużych placówek handlowych. Złodziej przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

<b>JELENIA GÓRA
Zwyrodnialec w celi</b>
Przez prawie pół roku 30-letni mieszkaniec Jeleniej Góry znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Czynił to ze szczególnym okrucieństwem. Nie bacząc na to, że kobieta jest niepełnosprawna bił ją różnymi przedmiotami po całym ciele i groził pozbawieniem życia. Awantury wszczynał głównie po wypiciu alkoholu. Święta spędzi za kratkami. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group