Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6109
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrychów: 9 medali jeleniogórzan podczas Mistrzostw Małopolski

Wtorek, 30 października 2012, 16:10
Aktualizacja: Środa, 31 października 2012, 11:52
Autor: MDvR
Andrychów: 9 medali jeleniogórzan podczas Mistrzostw Małopolski
Fot. użyczone
Mistrzostwa Małopolski Oyama Karate juniorów i seniorów odbyły się w sobotę 27 października w Andrychowie. W zawodach wystartowało około 220 zawodników z 25 klubów Oyama z Polski. Organizatorem był Małopolski Klub Oyama Karate kierowany przez sensei’a Jacka Kasperka (3 dan).

Turniej był przeznaczony dla zawodników początkujących i średniozaawansowanych. Z Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate (Jelenia Góra i Kamienna Góra) udział wzięła liczna, bo aż 24-osobowa ekipa składająca się z 16 zawodników (w tym 8 debiutantów), trenerów, sędziego, lekarza, ratownika medycznego i opiekunów…

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając aż 11 punktowanych miejsc, w tym: 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale oraz 2 czwarte miejsca.
Złoto zdobyli: Łukasz Wiśniewski, Adaś Serek, Daniel Dutka i Jakub Fułat. Srebrne lokaty: Natalia Najjar, Magda Masiewicz i Aleksander Dytko. Brązowe miejsca: Rafał Krzyszkowski i Marcel Podgruszecki. Czwarte lokaty zajęli: Maciej Kaliciński i Szymon Piechota.

Pozostali nasi zawodnicy walczyli dzielnie, ale niestety odpadli w swoich pierwszych lub drugich walkach eliminacyjnych. Dodatkowo tytuł najlepszego zawodnika turnieju i nagrodę w postaci japońskiego zegarka otrzymał Łukasz Wiśniewski.

Z ramienia klubu licencjonowanym sędzią maty i kierownikiem ekipy był Shihan Rafał Majda (5 dan), trenerami/opiekunami zawodników: sensei Łukasz Mazur (2 dan), sempai Piotr Masiewicz (1 kyu), Beata Bukofaj (2 kyu) oraz Tomasz Wąsowski (2 kyu), lekarz i ratownik medyczny – Nidal Najjar i Robert Wiśniewski.

Już za 4 tygodnie, 24-25 listopada kolejne starty naszych zawodników – tym razem 15-osobowa ekipa JKO weźmie udział w Pucharze Polski Oyama Top w Radomiu. A w pierwszej połowie grudniu odbędzie się wspaniały turniej dla wszystkich członków klubu: „Sprawny jak Samuraj”!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group