Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8574
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 8.FRF: Pierwsze gwiazdy już w Jeleniej Górze

Sobota, 6 czerwca 2015, 14:01
Aktualizacja: Niedziela, 7 czerwca 2015, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 8.FRF: Pierwsze gwiazdy już w Jeleniej Górze
Fot. Tomasz Raczyński
8. edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej rozkręca się na dobre. Już pierwszego dnia (6.06) Jelenią Górę odwiedziło wiele gwiazd polskiego kina, jak chociażby Beata Tyszkiewicz, Artur Żmijewski, Sonia Bohosiewicz, czy Grażyna Wolszczak.

Festiwal jest wspaniałą okazją do promocji Jeleniej Góry na skalę ogólnopolską. Już od godz. 8:00 na tarasie widokowym Pasażu Grodzkiego widzowie TVP Info mieli okazję zobaczyć łączenia „na żywo”, w których wywiadów udzielali Sonia Bohosiewicz, Beata Tyszkiewicz czy prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wraz z dyrektorem Festiwalu Reżyserii Filmowej Stanisławem Dzierniejko.

Od godz. 10:00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury trwają pokazy filmów, na któe wstęp jest bezpłatny. Pierwszym z seansów był „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, w którym główną rolę gra Artur Żmijewski. Po filmie odbyło się spotkanie z aktorem znanym m.in. z seriali „Na dobre i na złe” oraz „Ojciec Mateusz”, który często bywa w naszym regionie chociażby dlatego, że ma dom w Szklarskiej Porębie. Czy jego zdaniem, jest szansa, żeby w Kotlinie Jeleniogórskiej toczyła się akcja filmu fabularnego?

- Uważam, że Dolny Śląsk jest kompletnie nieodkryty i niedoceniony – mówił Artur Żmijewski. - Kilkadziesiąt lat temu, gdy była tu wytwórnia filmowa, kilka filmów powstało w tym regionie. Tyle rzeczy zostało jeszcze nieodkrytych, że nie tylko Wołoszański powinien robić tu jakieś przedsięwzięcia i filmy pokazywane w telewizji. Tutaj powinny powstawać filmy fabularne dlatego, że pięknie jest np. w Kotlinie Jeleniogórskiej, okolicach Wałbrzycha czy Kudowy – to są magiczne miejsca. Jelenia Góra jest pięknym miastem. Fakt, nie wszystkie budynki wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, natomiast to się zmienia i będzie się zmieniać – stwierdził aktor i reżyser Artur Żmijewski, który dziś wieczorem (godz.19:30) poprowadzi wraz z Sonią Bohosiewcz Galę Rozpoczęcia 8. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Teatrze C.K. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group