Wtorek, 23 czerwca
24°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

667 km promocji Jeleniej Góry na rowerze

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Bracia bliźniacy, Bolesław i Mieczysław Osipikowie wrócili z wakacyjnej wyprawy, podczas której w czternastu miastach Polski promowali Jelenią Górę. Cykliści pokonali ponad 667 km, przy obciążeniu każdego z rowerów po około 30 kg. Trasę przejechali w dziewięć dni.

reklamy
reklamy

Rowerzyści wyjechali z Jeleniej Góry czwartego sierpnia br. Ich trasa wiodła z Jeleniej Góry przez Złotoryję, Chojnów, Chocianów, Przemków, Głogów, Sławę , Wolsztyn, Lubięcin, Nową Sól, Kożuchów, Szprotawę, Bolesławiec, Lwówek Śląski i Gryfów Śląski, z którego 13 sierpnia wrócili do stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

W niemal każdym z miast spotykali się z przedstawicielami władz, w tym z prezydentami, burmistrzami, starostami oraz mieszkańcami, którzy często prosili o wspólne zdjęcie i rozmowę. - Po drodze zwiedzaliśmy kościoły, zamki, pałace, muzea i inne obiekty turystyczne. Trasa była piękna, ale i wyczerpująca. Po drodze poważnie zmoczył nas deszcz, była też silna wichura. Sił dodawali nam kierowcy, którzy trąbili i machali do nas z uśmiechem. W wielu miejscach ludzie pytali skąd jesteśmy i gdzie jedziemy, chcieli sobie zrobić z nami zdjęcie. Byli zaszokowani, że jesteśmy do siebie tak podobni. Prezydenci miast, burmistrzowie czy starości przyjmowali nas na kawę i ciastka. Były to nasze wakacje sfinansowane ze sprzedaży surowców wtórnych – mówią bracia.
Miłośnicy dwuśladów w trasę wyjeżdżali nawet o szóstej rano, a kolejne etapy wyprawy kończyli o 22.00.

27 sierpnia Bolesław Osipik wyjedzie na rowerze kolejny raz, tym razem do Czarnkowa położonego między Poznaniem a Piłą, gdzie odbędzie się zlot bliźniaków. – W tym wyjeździe niestety brat bliźniak nie będzie mógł już uczestniczyć – mówi jeleniogórski cyklista.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka