Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 1973
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA- KRAJ: 667 km promocji Jeleniej Góry na rowerze

Środa, 17 sierpnia 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA- KRAJ: 667 km promocji Jeleniej Góry na rowerze
Fot. Organizatorzy
Bracia bliźniacy, Bolesław i Mieczysław Osipikowie wrócili z wakacyjnej wyprawy, podczas której w czternastu miastach Polski promowali Jelenią Górę. Cykliści pokonali ponad 667 km, przy obciążeniu każdego z rowerów po około 30 kg. Trasę przejechali w dziewięć dni.

Rowerzyści wyjechali z Jeleniej Góry czwartego sierpnia br. Ich trasa wiodła z Jeleniej Góry przez Złotoryję, Chojnów, Chocianów, Przemków, Głogów, Sławę , Wolsztyn, Lubięcin, Nową Sól, Kożuchów, Szprotawę, Bolesławiec, Lwówek Śląski i Gryfów Śląski, z którego 13 sierpnia wrócili do stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

W niemal każdym z miast spotykali się z przedstawicielami władz, w tym z prezydentami, burmistrzami, starostami oraz mieszkańcami, którzy często prosili o wspólne zdjęcie i rozmowę. - Po drodze zwiedzaliśmy kościoły, zamki, pałace, muzea i inne obiekty turystyczne. Trasa była piękna, ale i wyczerpująca. Po drodze poważnie zmoczył nas deszcz, była też silna wichura. Sił dodawali nam kierowcy, którzy trąbili i machali do nas z uśmiechem. W wielu miejscach ludzie pytali skąd jesteśmy i gdzie jedziemy, chcieli sobie zrobić z nami zdjęcie. Byli zaszokowani, że jesteśmy do siebie tak podobni. Prezydenci miast, burmistrzowie czy starości przyjmowali nas na kawę i ciastka. Były to nasze wakacje sfinansowane ze sprzedaży surowców wtórnych – mówią bracia.
Miłośnicy dwuśladów w trasę wyjeżdżali nawet o szóstej rano, a kolejne etapy wyprawy kończyli o 22.00.

27 sierpnia Bolesław Osipik wyjedzie na rowerze kolejny raz, tym razem do Czarnkowa położonego między Poznaniem a Piłą, gdzie odbędzie się zlot bliźniaków. – W tym wyjeździe niestety brat bliźniak nie będzie mógł już uczestniczyć – mówi jeleniogórski cyklista.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group