Piątek, 2 maja
Imieniny: Anatola, Zygmunta
Czytających: 5120
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 40 lat zespołu ludowego Jeleniogórzanie

Poniedziałek, 12 czerwca 2023, 10:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 40 lat zespołu ludowego Jeleniogórzanie
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (11.06) Stowarzyszenie Kultury Ludowej "Jeleniogórzanie" świętowało 40-lecie działalności. W gościnnych progach Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Taborów, na scenie wystąpił zespół Jeleniogórzanie oraz ich przyjaciele. Nie zabrakło wspomnień i życzeń od zaproszonych gości.

Koncert był poświęcony pamięci Mariana Zdybała – wieloletniego kierownika i założyciela zespołu, który zmarł w ubiegłym roku. Podczas jubileuszu – oprócz gospodarzy - na scenie wystąpili: zespół wokalny Agat z Jeleniej Góry, Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry, Sokolik z Karpnik, Wojcieszowianie z Wojcieszowa, Rybniczanki z Rybnicy, Swojacy z Zagrodna oraz Zagajnik z Wykrot.

Nie zabrakło przemówień, w tym przybliżenia historii zespołu powstałego w 1983 roku z inicjatywy Mariana Zdybała. Gratulacje i upominki przekazywali: posłanka Zofia Czernow, poseł Robert Obaz (zapraszając jednocześnie na festyn w Goduszynie), prezydent Jeleniej Góry - Jerzy Łużniak, radni Zbigniew Ładziński i Piotr Paczóski, czy wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego - Marek Obrębalski.

Wszyscy świetnie się bawili - były tańce, poczęstunek i przede wszystkim kultywowanie tradycji ludowej.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
369
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
34%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
15%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
26%
Różnie, to zależy od pory dnia
25%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
112
Policjanci uratowali psa z rozgrzanego auta
 
Aktualności
Hobby horsing galopuje do Jeleniej Góry
 
112
Nowi policjanci złożyli ślubowanie
 
Aktualności
Jest kasa na basen przy Sudeckiej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group