Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8404
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 38. MFTU za nami

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 12:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 38. MFTU za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Trzy dni Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych za nami. Tradycja najstarszej tego typu imprezy w Polsce została podtrzymana, a ostatniego dnia widzowie mogli zobaczyć 6 spektakli oraz jeden niezapowiedziany pokaz.

Niedzielne występy ku zaskoczeniu wszystkich - włącznie z organizatorami festiwalu - rozpoczął Teatr Pinezka, który jest doskonale znany jeleniogórskiej publiczności. Artysta z Gdańska wystąpił zanim ruszyły programowe pokazy.

Następnie wystąpił Ateliercuncheon Researchtheatr ze spektaklem "Krysolov", którego ze względu na kontuzję jednego z aktorów, nie udało się dokończyć poprzedniego dnia.

Niezwykle widowisko było dziełem Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot - była to akrobatyczna opowieść o Tarzanie. Jednocześnie poinformowano, że od września Ocelot zawita do Jeleniej Góry, więc można zapisywać dzieci na treningi.

Kolejnym pokazem był Teatr Dzieci Miłość, który w zastępstwie za belgijski teatr zaprezentował swój program pt. "Klaudek i Klaudynka". Po występie dla dzieci można było zobaczyć Teatr Migro, który opowiedział o Romach. Przedostatnim występem był Bubble Street Cirkus z Włoch, czyli niesamowity pokaż żonglerki.

Na zakończenie 38. MFTU wystąpiła Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006 ze spektaklem „Rabin Maharal i Golem – czyli prawda i śmierć".

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group